Wpis z mikrobloga

Dobra wczoraj skończyłam 3 sezon i specjalnie się zalogowałam bo też mam pare pytań :D
spoiler:
1. Mamy dwa światy w których się dzieje akcja (3 pomijam), w 1 świecie Martha ginie więc zostaje tylko Martha w świecie nr 2.. jakim cudem mamy w sumie dwie wersje już potem marthy ktore są w tym samym wieku? Mamy marthe podrózniczkę ktora zabiera jonasa, bądź nie :D do swojego świata gdzie on odnajduje marthe, która jeszcze nic nie wie. Jak to możliwe bo bohaterki są w tym samym wieku, nie są różną wersją siebie z różnych lat
2. W ostatnim odcinku 3 sezonu mamy znów motyw gdzie podczas kolacji gaśnie światło co nie powinno mieć miejsca bo naukowiec (wybaczcie nie pamiętam tych niemieckich nazwisk :D) nie buduje maszyny i jej nie uruchamia bo jego syn jednak żyje dzięki marcie i jonasowi. Skąd więc to niby się wzięło? Dwa światy znikają, zostaje tylko świat 0 w którym jego syn żyje i nie powstaje maszyna... chyba że wróciliśmy do rzeczywistości w której jednak jego syn umiera w wypadku on buduje maszyne... ale wtedy postacie siedzące przy stole się nie zgadzają bo chociażby Katherine jest sama i nie ma skąd wziąć się Martha ...
Z góry dzieki za jakiekolwiek wyjaśnienia :D
#dark
  • 26
@RozbrykanyKartofelek: Być może Jonas i Martha pojawią się w oryginalnym świecie, ale nie będą tymi samymi osobami, np Jonas będzie synem Hanny i Wollera, a nie Michaela. To deja vu mogło być jakoś powiązane z istnieniem nowych rzeczywistości, mogły pozostawić coś po sobie mimo tego żę zostały "usunięte". Sam fakt podobieństwa czy odbicia postaci Marka i Sonji jako Jonasa i Marthy może być jakąś teorią, ale takie zabawy z anagramami i
@skiiiiba mnie zastanawia Aleksander/Boris - dlaczego on nie pojawił się w ostatniej scenie. Nie wiem może coś przeoczyłam i było to potwierdzone, że przeniósł się wtedy w lesie z innego czasu, więc w świecie zero nie istniał?
@path: proste :) skoro nie istnieje urlich, to nie napadł z katherine na claudie przez co alexander nie mógł jej obronić więc się nie poznali. To jest piękne w tym serialu, że trzeba łączyć mega wątki ze sobą żeby coś logicznie wyszło.. nie zawsze się udaje, też mam pełno pytań :(
tak czy siak powinien powstać specjalny odcinek, nie żadna kontynujacja czy coś tylko wyjaśnienie wszystkiego. I połączonych imion, i deja vyu i kwestii tych światów co się dzieje ze światem 0, jak eva doszła do tego że są podróze między światami nie tylko w czasie jak zbudowano ten wehikuł i wiele wiele innych. Sporo ciekawych wątków jak te które wymieniłam nie było wyjaśnione a wystrczyło dorobić 2 odcinki i dać 10 jak