Wpis z mikrobloga

Dawno nie pisałem co u mnie tak więc szybka aktualizacja: część owoców mimo niewielkich rozmiarów zdecydowały się na przebarwianie do docelowego koloru.

Na pierwszy ogień: Tabasco z tego kolażu dostało srogi wpie*dol od życia bo kot kilka razy wykopał połowę ziemi z doniczki polując na ziemiórki więc część korzeni uległa kociej sile destrukcji. Roślina straciła wiele kwiatów a owoce mocno przystopowały.

Na tym kolażu mam jeszcze Cherry który myślałem, że już nie będzie owocować po tym jak któryś z kocich demonów nasikał do doniczki i roślina w maju jeszcze straciła 99% liści. Póki co dała 2 owoce więc jest sukces.

Ostatnie dwa zdjęcia to rośliny z boxa - Bhut Jolokia Red i Habanero Chocolate. Ta pierwsza roślina zaczęła przebarwiać kilka z owoców bardzo wcześnie, nie zdążyły jeszcze wyrosnąć na duże owocki ale na pewno dadzą popalić. Podejrzewam, że to kwestia wypuszczenia dużej ilości owoców na raz i mimo regularnego dokarmiania Kristalonem Czerwonym roślina zdecydowała się na wcześniejsze zrzucenie kilku z nich.

W komentarzu bonus - mój parapetowy Starfish. Tak wiem, który debil uprawia taką wielką roślinę na parapecie, no ale chciałem spróbować papryk których nie dostaniesz w żadnym sklepie stacjonarnym.

#papryczki #chili #chilihead #uprawapapryczek #uprawa #borgonbox
Pobierz Borgon - Dawno nie pisałem co u mnie tak więc szybka aktualizacja: część owoców mimo ...
źródło: comment_1595245400XzFuWxRE8fpodoBdU9JBsQ.jpg
  • 7