Wpis z mikrobloga

Zakończenie tej sytuacji.

TL;DR: W starym Iphone 6 wybuchła bateria. Polski oddział Apple przysłał nowego Iphona 7.

2020-06-15 Podłączony do ładowarki Iphone 6 wybucha, a właściwie wybucha bateria. Pojawiają się płomienie i dużo szarego dymu. W pokoju śmierdzi spalenizną.
Trochę pod wypływem komentarzy na mirko postanawiam zadzwonić na infolinię Apple. Telefon już dawno po gwarancji (ponad 5 lat) ale o dziwo całkiem mocno się przejęli. Sprawa od razu poszła na drugą linię wsparcia. Byłem wypytywany co dokładnie się stało, jaki dym skąd wychodził, czy były płomienie, czy telefon był po upadku, czy był podłączony, jaka ładowarka, jaki kabel itp.
Dostałem specjalny link dzięki któremu wrzucałem zdjęcia o które mnie proszono (zdjęcia telefonu, obudowy, innych rzeczy, które zostały uszkodzone). Osoba z Apple prawdopodobnie tłumaczyła wszystko na angielski i szlo to gdzieś dalej - prawdopodobnie do Irlandii gdzie jest europejskie centrum Apple.
Po kilku dniach i kilku rozmowach później dostałem informację, że mam przesłać telefon wraz z oryginalnym kablem i ładowarką do Cork w Irlandii. Wszystko na koszt Apple korzystając z firmy TNT. Tutaj było trochę problemów z zamówieniem kuriera ale ostatecznie kurier odebrał paczkę a było to 2020-06-19.
Paczka poleciała ekspresem do Irlandii i kilka dni poczekałem na decyzję inżynierów w Irlandii. Cały czas byłem na bieżąco informowany co się dzieje ze sprawą tj. średnio co trzeci dzień ktoś z polskiego Apple informował mnie jaki jest status sprawy.
2020-06-30 Ostatecznie dostaję informację, że dostanę nowy telefon i zgodnie z polityką wymiany urządzeń mam dostać urządzenie jak najbardziej zbliżone do tego co mam. Z racji, że Iphone 6 już nie był w sprzedaży to zaproponowano mi Iphone 7 w kolorze czarnym. Oczywiście się zgodziłem. Wysłałem maila z adresem do dostawy.
2020-07-06 Kurier UPS dostarcza nowy telefon. Tego dnia też rozmawiam ponownie z pracownikiem Apple i "wynegocjowałem" jeszcze etui do tego telefonu. Dodam, że telefon, który nam wybuchł leżał na iPadzie, który miał materiałowo-tekturowe etui. I to etui od razu po całej akcji wyrzuciliśmy bo strasznie "nasiąknęło" spalenizną. Niestety nie zrobiliśmy zdjęcia. I próbowałem wynegocjować etui do iPada, a ostatecznie wyszło tylko etui do iphona.
2020-07-13 Kurier dostarcza białe etui do iphona
2020-07-14 Ostatni telefon z supportu Appla. Pan Adrian, który prowadził całą sprawę zamyka ją bo wszystko już zostało załatwione.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z obsługi poza małym incydentem z TNT i zamówieniem kuriera. Rozmowa z supportem Appla zawsze była na wysokim poziomie. Była zawsze prowadzona w miły sposób i czułem jakby faktycznie chcieli mi pomóc.

#iphone #apple

@Evangeline @AceAyato @NiewyspanaSowa @CoJaNaTo @ZgubionyRysik @HWD-5 @Kluskislaskie @Fanatyk_Wedkarstwa @toNIETWOJDZIEN @ks2m @alpag @m1chau @Opipramoli_dihydrochloridum @9100 @sops @johnnyMetalowy @Matkaboskatorunska @PiersiowkaPelnaZiol @kolczan_prawilnosci @Cierniostwor @muffinmaker
@tobiisgoodboy
okostrusia - Zakończenie tej sytuacji.

TL;DR: W starym Iphone 6 wybuchła bateria. ...

źródło: comment_1595367697EzBAIPanfhZ8xOeVMNbWEG.jpg

Pobierz
  • 16
@Oastry: Mylisz się ;) Wcześniej support znajdował się w Gorlitz (Niemcy), obecnie Katowice. W Irlandii (Cork) pracuje kilku Polaków, ale jeśli rozmawiasz z kimś przez telefon, to w 99% przypadków jest to sympatyczny kolega/koleżanka z Katowic.
@WolfSky: jak dajesz sie rznac na tyle hajsu za wybuchowy telefon to nie wiem gdzie tu miejsce na sentymenty. To w ich interesie zatrzymac klienta, mtory ma podstawy by byc #!$%@?.