Wpis z mikrobloga

@Reaamu: Tluste Włochy to #!$%@? temat, wiem bo mam. Przy krótkich ciężko nie myć co dziennie :/ najlepiej myć letnia woda i tylko raz nakładać szampon + suszenie na zimno i dość długa są spoko. Drażnienie skory głowy gorąca wodą, suszarka i częstym myciem tylko pogarsza sprawę
@Reaamu raz / dwa razy w tygodniu zależy czy bardzo się pociłem itd. długie włosy noszę od jakichś 8 lat. Z początku też częściej myłem ale właśnie zbyt często się przetłuszczały
@Reaamu: Jak się mocno przetłuszczają, to tak jak wcześniej wspomnieli - dermatolog. Pogooglować też tematy - są zioła, wcierki i szampony "uspokajające" skórę głowy. Dobrze dobrana pielęgnacja aka włosing może pomóc (nie trzymanie ich w turbanie po myciu, suszenie chłodnym powietrzem, nie rypanie głowy szamponami z SLS etc). Nadmiar łoju może też być na tle hormonalnym, może ŁZS - warto sprawdzić.
No i prawda - mycie głowy to kwestia indywidualna, nie
@malinowa_chmurka: hmm drogeria Pigment w Krakowie - anwen, sylveco (sylveco, biolaven, vianek), ecolab, fitokosmetik, nacomi? W sensie drogeria to po prostu sklep z kosmetykami i artykułami chemicznymi, więc "drogeryjny szampon" brzmi równie sensownie co "bluzka z odzieżowego" - stamtąd się je bierze :P