Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz przytrafiła mi się taka sytuacja podczas mojego 6cio letniego doświadczenia z zamówieniami w Chinach a dokładnie w #dhgate.

Paczka prawdopodobnie (bo nie wiem co to jest) na odprawę celną w #werwarszawa i nie wiem co mam dokładnie zrobić więc proszę o wskazówki.

Zamówiłem na w/w serwisie #mibox jakiś czas temu, paczka poszła najpierw do Belgii a później miała trafić do Polski by uniknąć VATu, zastanawia mnie kilka rzeczy:
Jak najbezpieczniej albo bez lipy potwierdzić zawartość przedmiotu tak by się nie dopierdzielili do zamówienia?
- O co chodzi w 4 punkcie?

Mam im wysłać skan/zdjęcie dowodu osobistego osoby na którą przedmiot został zamówiony oraz potwierdzenie zakupu w postaci print screena/faktury? Cenę mam zostawić taką, jaką zapłaciłem pierwotnie czy podać taką, jaka jest na przesyłce oraz wpłacić 17zł (tak jest napisane w dokumencie) na podany numer konta, tak?

#pytaniedoeksperta #aliexpress
que_e - Pierwszy raz przytrafiła mi się taka sytuacja podczas mojego 6cio letniego do...

źródło: comment_1595435225vEtDdtmmMW4vKJg2GHt5S5.jpg

Pobierz
  • 15
@que_e: #!$%@? mac, na ostatnie 6 paczek dostalem 6x vat, wszystko lb sg #!$%@? :( wszystko max $55
podsyłasz im trzy fotki
pierwsze to co ostatnie wrzuciles czyli screen z dhgate
drugi to pdf z banku/revolut platnosci
trzeci kopia tej kartki wypełniona: na dole imie nazwisko telefon opis towaru czyli odtwarzacz multimedialny, wartosc towaru w usd czyli $46.51 koszt przesyłki 0 charakter zakup

na maila zgloszenia ucs wysylasz cos takiego, w
@JK91: To faktycznie słabo.
Ja parę lat temu miałem VAT + podatek za dobro luksusowe za zegarek z Kickstartera a potem długo nic.
Jak go potem na gwarancji zgłosiłem to mi producent wysłał drugi i j...ny urząd celny chciał to ponownie oclić. Na szczęście firma kurierska ogarnęła temat i nic nie płaciłem.
@JK91: mistrzu, jeżeli mogę cie prosić o jeszcze jedno wyjaśnienie, na której kartce ma byc to napisane?

na dole imie nazwisko telefon opis towaru czyli odtwarzacz multimedialny, wartosc towaru w usd czyli $46.51 koszt przesyłki 0 charakter zakup


bo ja w rękach tych papierów nie miałem, tylko ojciec i jest 150km ode mnie wieć ciężko mi to ogarnąć zdalnie (ʘʘ)
@JK91: dziękówa, tylko mam niemały problem... mamuśka podczas porządków prawdopodobnie spaliła te dokumenty (°° ciekawe co mam teraz zrobić z tym.. Dzwonię z rana do UC i się będę dowiadywać, może zdjęcie dokumentu, podpisanie i ponowne zdjęcie załatwi sprawę xd