Wpis z mikrobloga

MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE
SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2020


Minął 27 dzień wakacji

Na mapie pojawiły/ło się :

8 - wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w przeciągu ostatniej doby

Suma wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji :
174

Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji :
190

INTERAKTYWNA MAPA WYPADKÓW - możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.


Źródło - pochodzenie mapki

Źródło dodatkowych staystyk

Dlaczego mapa została podzielona w taki spodób

#smiertelnewypadki <--tag do obserwowania
#policja #polskiedrogi #wypadki #bezpiecznewakacje
Pobierz Birbirgo13 - MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE 
SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2020


...
źródło: comment_1595488674X5tiXnEMzJWKR6o3BV0Y7Y.gif
  • 88
@Birbirgo13: Czy naprawdę jest jakikolwiek inny kraj (w Europie bo do nich się porównujemy),który liczy zgony w ciągu 30 dni od zdarzenia do statystyk śmiertelnych wypadków?Przecież to jest absurd i to absurd,który stanowi ponad 14% wszystkich ofiar.Idąc tą drogą nigdy nie poprawimy statystyk bo inni po prostu tak nie liczą.Problem w tym,że od nas się wymaga poprawy bezpieczeństwa na drogach (UE żąda) i przez to nasi urzędnicy robią działania pozorowane jak
@Painting-colors-in-the-dark

większe mandaty > ludzie lepiej zastanowią się zanim wypiją piwo


No właśnie to tak nie działa. Jak widać, problem nadal istnieje, skala praktycznie bez zmian. A kary zostały kilkukrotnie zaostrzone.

Kłopot częściowo w tym, że scenariusz wygląda inaczej, niż picie przed jazdą. Typowy scenariusz jest raczej taki:
1. O! Nigdzie dziś nie jadę, czas na browar.
... ileś browarów później ...
2. Dobra, skoczę autem, co mnie tam!

Albo

2. O,
No właśnie to tak nie działa. Jak widać, problem nadal istnieje, skala praktycznie bez zmian. A kary zostały kilkukrotnie zaostrzone.


1. czyli podważasz podstawowe zadanie mandatów czyli odstraszenie od czegoś groźba kary? skoro kara pieniężna nie jest warta to po co w ogóle istnieje? Po co są mandaty i w ogóle kary za łamanie prawa? Po co jest kara za morderstwo skoro jak widać i tak są morderstwa nawet tam gdzie są
Problem polega na tym, że decydującą jest nieuchronność kary, a nie jej wysokość. 25 lat więzienia działa tak samo odstraszająco jak 2 w tym przypadku: zapytaj kogokolwiek, czy jeśli pójdzie do więzienia na dwa lata, to zdecyduje się prowadzić po pijanemu. Zapytaj, czy jeśli pójdzie "tylko" na rok, to już będzie to "dobry deal". Nikt raczej się nie zdecyduje.


@maciejg: dziękuje za głos rozsądku w tym durnym świecie, moim zdaniem więcej
Np. w Niemczech z 2, 3x więcej ludzi jeździ po 2, 3 piwach, bo tam policja nie ma prawa zatrzymać cię gdy nic nie zrobiłeś, więc jeśli jedziesz pijany i nie stwarzasz zagrożenia, nikt cię nie zatrzyma.

Byłem kilkakrotnie na tamtejszym grillu i ze zdziwieniem przecierałem oczy jak Niemiec beztrosko siadał po piwku dwóch do auta, a po skończonej imprezie wszyscy odjechali autami i z tego co się pytałem to jest to
Jakoś nie widzę aby się to układało w sieć polskich autostrad pomimo tego że tam przemieszcza się wakacyjnie najwięcej kilometro-osób. Skończmy więc puste spory o tym że ktoś komuś siedzi na zderzaku, albo "pirat" jechał na autostradzie 175 km/h !!!111!!!.
Prawdziwie śmiercionośne sprawy to pijani kierowcy oraz zbyt duży udział ruchu po drogach jednopasmowych ze złym oznakowaniem i brakiem bezpiecznych miejsc do wyprzedzania. Czekam aż rząd się tym zajmie ( ͡°
@maciejg:

Po pierwsze, gdy podejmują decyzję, to są... cóż, pijani

Poruszyłeś ważną kwestię. Człowiek pod wpływem alkoholu nie myśli racjonalnie, być może na trzeźwo jest tak samo jak my wrogiem pijaków za kierownicą, a jak się nawali to wtedy "a taki kawałek to przejadę" . Dlatego ważne żeby osoby postronne reagowały i odradzały, zabierały kluczyki albo dzwoniły po policję bo często taki delikwent przy świadkach wsiada za kółko.