Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym spróbować nauczyć się robić strony internetowe, (sklepy, firmowe storny inne gówienka) zupełnie 4fun, kompletnie nie mam o tym pojęcia, nie znam HTLM ani żadnego innego języka. Mam sporo czasu w pracy i mi się nudzi, od czego polecacie zacząć? W każdym poradniku na YT mówią inaczej, bo wszędzie inny sponsor, co sądzicie o Wordpress, Wix? Bo nauka HTLM chyba bez sensu i czasochłonne?
#html #programowanie ?
Nawet nie wiem jakich tagów użyć xD
  • 8
@Olsea: odnośnie wyboru drogi? Właśnie takie coś by było super dla mnie

@FairPlay: kurde oglądałem tylko yt i każdy inaczej gada ale wiadomo wszystko sponsorowane, a nie będę przecież czytał wypocin popaprańców z elektrody xD
@FairPlay: dzięki, o matko, ciężko mi się w tym wszystkim połapać ale porozkminiam sobie terminy, ale to lektury na 12 lat jakbym wszystko chciał zgłębić, choćby front-end

@RoyVice: heh, programowanie to zupełnie nieznana mi dziedzina, szukam zajawki po prostu i mam zamiar niedługo robić sklep internetowy i potrafić sobie go zrobić i przerabiać, albo robić coś innego, spore pole manewru to daje.
@smway: Jest tego masa. Zacznij od HTML, CSS, JavaScript. No i git - ile to mi krwi popsuło w pierwszym miesiącu pracy grrr.

Z CSSem BEM przyjdzie łatwo. Tak samo Bootstrap czy SASS. W innej kolejności nie ma sensu.
Tak samo JavaScript - ogarniając go dobrze, łatwiej przyjdzie nauka jednego z frameworków, Typescriptu.