Wpis z mikrobloga

Narodowe rachunki transferowe

Opierając się na danych za 2010 r. można w dużym uproszczeniu przyjąć, że w ciągu pierwszych 24 lat życia otrzymujemy od państwa oraz pokolenia naszych rodziców przeciętnie 450 000 zł więcej niż sami przekazujemy.

Średnio w wieku 39 lat kończymy „spłatę” tych świadczeń, które otrzymaliśmy od państwa – edukację czy opiekę zdrowotną. 18 lat później zaczynamy otrzymywać więcej niż wkładamy do systemu, a od 75. roku życia całościowy bilans znów staje się ujemny.

Zakładamy, że przez całe życie warunki kształtują się tak samo, jak w 2010 roku. W rzeczywistości jednak system podatkowy, ubezpieczeń społecznych, ochrony zdrowia czy pomocy społecznej podlega stałym zmianom, podobnie transfery prywatne.


#ekonomia #gospodarka #spoleczenstwo #polska
Pobierz
źródło: comment_1595599376P6vFur6ihsTQV1Y361pSjz.jpg
  • 8
@TerapeutyczneMruczenie: czyli kobieta jest stratą dla społeczeństwa, nigdy nie oddaje swojego długu i aż do końca życia przepala coraz więcej kasy wyciągniętej od mężczyzn pod przymusem państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego cywilizacja europejska i ogólnie łacińska zaczęła się staczać po otrzymaniu praw wyborczych przez kobiety.
@FLAC: Mimo wszystko kobiety rodza dzieci i sa bardziej zaangazowane w ich wychowanie wiec nie mozesz twierdzic ze swiat jest czarno bialy ;) Po prostu wkurza mnie to ze nam facetom dowala sie wiekszy wiek emerytalny a zyjemy tyle samo tylko dlatego ze kobiety podwyzszaja srednia dlugosc zycia