Wpis z mikrobloga

@SynTwojejStarej: Wiesz, że mówienie " to jest skrajnie ideologiczny dokument " nie jest faktem, a zwykłą teorią spiskową nie mającą nic wspólnego z prawdą?

Zobowiązania nałożone na państwa w kwestii zapobiegania i zwalczania przemocy seksualnej
Państwa, które ratyfikują Konwencję są zobowiązane do:

- zmiany prawa, tak by definicja przestępstwa przemocy seksualnej opierała się na braku zgody osoby pokrzywdzonej (art. 36);
- zagwarantowania, że prawo jest stosowane do przestępców seksualnych również wtedy,
@SynTwojejStarej: jako przedstawiciel lewej strony mam w dupie ten dokument. Jedynym problemem jego przyjęcia jest to, że dzieci chcą o seksie i przemocy uczyć + trzeba na to wydać hajs a RP ma dosyć napięty budżet, tylko dlatego PiS tego nie popiera. Plus, to jest zabieranie się od dupy strony do problemu przemocy który jest głęboko zakorzeniony w tym, że ofiary nie mogą liczyć na pomoc FINANSOWĄ a oprawca utrzymuje swoje
definicja przestępstwa przemocy seksualnej opierała się na braku zgody osoby pokrzywdzonej (art. 36)


@Ordo_Publius: i naprawdę nie widzicie w tym problemu? Jak ustalić czy zgoda zaistniała przed stosunkiem? Jak wykluczysz fałszywe oskarżenia? Jak wykluczysz szantaż? Co zrobisz jak zgoda została wycofana w trakcie lub po?

Ten przepis wprowadza uznaniowość prawa, brak oparcia w dowodach. Masa oskarżeń na zachodzie po latach, bez żadnych dowodów, niszcząc ludziom życia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
to jeszcze to mi się przypomniało XDD

@SynTwojejStarej: no i nie rozumiem co Cię w tym pomyśle bawi. Wiele ludzi ma problem z asertywnościa, a wielu ludzi nawet nie potrafi poznać, czy kobieta jest dla nich miła, czy podobają się kobiecie. Dlatego, często dochodzi do molestowania, bo jedna osoba myśli, że wszystko jest git, a druga jest zbyt przerażona, żeby cokolwiek zrobić. Co więcej, z jakiegoś powodu stwierdzenie "zgrywa niedostępną", jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SynTwojejStarej: często powołując się na zapisy tej konwencji można było ruszyć działania prokuratury, która z dupy sobie odmawiała wszczęcia dochodzenia...

Pracujesz z osobami, które doświadczają przemocy fizycznej lub psychicznej? Często, gdy już odważą się zawiadomić organy, spotykają się z murem w postaci olewania sprawy przez policję lub prokuraturę.
@SynTwojejStarej: @Ordo_Publius: @icex: @Volki: Tak się śmiesznie składa że ja kilka dni temu próbowałem zrobić analizę konwencji stambułskiej. Już na preambule zaczęły się ideologiczne jazdy i musiałem trochę odpocząć bo inaczej bym dostał raka. Więc zastanawiam się jak ten dokument może być sensowny skoro już fundament i definicje się nie zgadzają.

Będę kontynuował czytanie w najbliższych dniach. Póki co wygląda że niestety PiS ma rację w tym
źródło: comment_1595785602FZ7uDqCalMJFdoqEXVSfgK.jpg
@fierce: Nie mówię że problemu z przemocą w rodzinie nie ma i trzeba stanowczo go zwalczać. Ale trzeba go zwalczać niezależnie od płci, wieku, koloru oczu skóry i innych czynników, bo każdy człowiek ma prawo do sprawiedliwości. Dlatego tak jak napisałem powyżej ta konwencja to zły pomysł w takiej formie w jakiej jest. Dużo tam feministycznego raka że to kobiety są ciemiężone przez mężczyzn systemowo, że są bardziej niż mężczyźni narażone
@zbierski9: Podkreślone fragmenty

przemoc wobec kobiet jest efektem nierównego stosunku sił między płciami na przestrzeni wieków co doprowadziło do dominacji jednej płci nad drugą i dyskryminacji kobiet

A tak nie było? Kto przez wieki rządził w domu i jak kobieta się za bardzo rzucała to dostawała w mordę? Inna kobieta? Babcia? Czy jej mąż? xD

przemoc wobec kobiet stanowi jeden z podstawowych mechanizmów społecznych, za pomocą którego kobiety są spychane na
@Please_Remember: To że dyskryminują mężczyzn, którzy nawet w takiej "zacofajnej" Polsce są prawie połową ofiar przemocy według CBOS.
Do tego ofiarami wojny byli głównie młodzi mężczyźni którzy walczyli w imię politycznych zachcianek i za to umierali, a nie kobiety. Nie wspominając o takich ruchach, kobiecych, jak white feather campaing, polegających na upokarzaniu mężczyzn za to że nie idą na wojne.
Nie wspominając o kłamstwie że biedne kobiety były dyskryminowane bo im
@zbierski9: no, zajrzałem, wpis tak samo ideologiczny jak każdy inny wpis, który popiera jedną stroną i jest zamknięty na argumenty z drugiej

Dużo tekstu nie zawsze znaczy dobry tekst. Równie dobrze można napisać, że Marks napisał długi manifest komunistyczny krytykujący kapitalizm, więc pewnie kapitalizm jest zły ( ͡° ͜ʖ ͡°)