Wpis z mikrobloga

Mirki, ile średnio miesięcznie wydajecie na życie mieszkając w akademiku? Szczególnie chodzi mi o koszty jedzenia i pozostałe wydatki (internet, środki czystości, kosmetyki). Akademik będzie mnie kosztował 350zł i zastanawiam się czy dam rade się wyrobić w kwocie 1000zł na miesiąc, oczywiście żyjąc oszczędnie. Dodatkowo ile może wynieść stypendium socjalne i czy można się za nie utrzymać?

#studia #studbaza #akademik #pytanie
  • 6
@Bryto23: ja na samo jedzenie wydaje 700/800, a bóg wie czego nie jem, jak dla mnie trochę nierealne zmieścić się ze wszystkim (środki czystości w tym i kosmetyki tak jak napisałeś) w 650 zł
@Bryto23 imo 650 zł to spoko, tym bardziej, że nie jesteś różowym i nie wydajesz kupy szmalu na kosmetyki.
Myślę, że jedzenie skromne, ale jednak nie jakieś syfiaste, to ok. 500 zł (może nawet mniej), reszta na jakieś inne duperele, bilet, okazyjnie jedzenie na mieście. Tylko naucz się gotować, chociaż jakieś najprostsze rzeczy: zupy, kurczak, spaghetti etc.

Niektóre rzeczy warto kupować na promkach, np. ryż, jakieś mięsko (możesz zamrozić), warzywa, owoce.