Wpis z mikrobloga

Chcę sobie podłączyć internet do domu letniskowego oddalonego 400 metrów od mojego domu.
Pomyślałem, by na dach domu zamontować Ubiquiti NanoStation Loco M5
Tylko nie wiem jak rozwiązać problem odbioru, bo w domku letniskowym nie mam prądu i musiałbym coś na zasilaniu bateryjnym, tylko nie wiem co. Pomożecie?

#isp #siecikomputerowe #internet #wifi
  • 32
@Cumpelnastodwa: Skończ trolować, przecież to na taką odległość nie będzie działać. ()
Po za tym nawet jakby miało działać to nie będę się przekopywał przez pola uprawne. xd
@Mezir: Może jakieś panele słoneczne + bateria z regulatorem łądowania do zasilania urządzenia odbiorczego jeśli chcesz używać jakiegoś routera w jaki most pomiędzy radiem a kablem albo reapeter. Nawet nie musiałbyś mieć zestawu z przetwornicą na 230V bo większość routerów działa na 12V.

Ewentualnie jeśli antena w tym acces poincie który podałeś jest kierunkowa i masz okno z właściwej strony albo cienki ściany to powinno jako tako działać (przynajmniej na laptopie
@brokenik: Dzięki, bo to rozwiąże problem zakupu dodatkowego routera jeszcze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jak myślisz na długo wystarczy zasilania dla Ubiquiti NanoStation Loco M5 z powerbanka 10000mAh
@brokenik: Kupiłem Loco M5 i ten MQS ale jest problem, bo niby urządzenie jest zasilane ale w sieci go w ogóle nie widać. Dopiero kiedy podłączę loco do zasilacza POE, a następnie wyjście LAN z zasilacza do MQS to wtedy jest widoczne.

Jeszcze tak na marginesie, to w tym MQS to powinny diody jakieś świecić? Bo u mnie nigdy nie widziałem by się świeciły, tylko wewnątrz urządzenia coś świeci na niebiesko.