Wpis z mikrobloga

Czy za odejście pracy z dnia na dzień mogą być jakieś konsekwencje? Planuję sobie popracować w jednej firmie z miesiąc a potem odejść. Oczywiście nakłamałem, że chcę zostać na stałe xD Niby mam dostać od razu umowę o prace, ale pewnie na okres próbny. Oczywiście będę pewnie musiał oddać jakiś strój roboczy, który mi dadzą do pracy. Będę chciał odejść (z pracy) z dnia na dzień, ale nie wiem jak to zrobić. Złożyć wypowiedzenie, czy nie przyjść do pracy xD?

#pracbaza
  • 19
@Varien:

Jak po prostu przestaniesz chodzić do pracy to dostaniesz zwolnienie dyscyplinarne i tyle.

Jak masz okres wypowiedzenia tydzień lub dwa to w sumie lepie dać normalne wypowiedzenie, ale czasem ma się trzy miechy i wtedy lepsza dyscyplinarka niż pozwolić na zablokowanie przejscia do nowej pracy przez byłego pracodawcę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eeemil: Niestety z doświadczenia wiem, że w tej branży jak złożę wypowiedzenie to podczas okresu wypowiedzenia może być lekkie tyranie poprzez dawanie najcięższych stanowisk pracy na przykład.
@Varien: Jak przestaniesz pracowac z dnia na dzień bez zachowania okresu wypowiedzenia albo chociaż wypowiedzenie za porozumieniem stron to na świadectwie pracy będziesz miał zapisek o zwolnieniu dyscyplinarnym. Będzie się to ciągnęło za Tobą, bez sensu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lonate: Sorry za głupie pytanie, ale świadectwo pracy to taki jakby jeden papierek na całe życie XD? W sensie świadectwo pracy to długa lista prac które wykonywałem? Czy każdy pracodawca mi daje osobne świadectwo pracy i starając się o kolejną pracę nie będę musiał pokazywać starego świadectwa pracy?
@Varien każdy pracodawca daje osobne świadectwo pracy i do nowej pracy przynosisz wszystkie świadectwa pracy z poprzednich firm, w których pracowałeś na umowę o pracę
@Varien: Każdy pracodawca wydaje osobne, jest to potwierdzenie że gdzieś pracowałeś, ile urlopu wykorzystałeś itd. Masz obowiązek donieść wszystkie świadectwa pracy do nowego pracodawcy - na tej podstawie jest Ci wyliczany np. ilość dni urlopowych.
@Varien: Teoretycznie tego świadectwa pracy (z dyscyplinarką za porzucenie) możesz po prostu nie okazywać i wyrzucić je w kubeł. To tylko miesiąc - możesz ściemnić że w tym czasie byłeś choćby na dłuższym wyjeździe wakacyjnym. Tylko po co być nieuczciwym? Po prostu odpowiednio wcześniej złóż wypowiedzenie. UoP to nie przysięga małżeńska - nie jest na całe życie ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xTortox: @Lonate: @ania919:

No taki jest plan żeby złożyć wypowiedzenie bez okresu wypowiedzenia za porozumieniem stron. Ale to trochę januszowa firma i tak jak mówię- boję się tyrania po złożeniu wypowiedzenia.

No a tak btw z tego co wyczytałem u wujka Google to jeśli podejmuje się nową pracę w tym samym roku to trzeba po prostu przynieść tylko ostatnie świadectwo pracy. Czyli w przyszłym roku podejmując nową pracę nie
@Varien: To jest inna sprawa bo wtedy masz napisane na świadectwie pracy tez ile dni urlopu wykorzystałeś, ale też jest to potrzebne do naliczenia ogólnie ilości dni urlopu przysługujących Ci. Możesz oczywiście zataić i zrobić sobie miesięczna lukę w CV jeśli nie będziesz podejmował pracy w tym roku nigdzie i nie jest Ci to potrzebne żeby mieć 26 dni zamiast 20 dni urlopu. Tylko po co tak kombinować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lonate: Tak jak mówię- porzucenie pracy to ostateczność. Jestem studentem, chcę sobie dorobić w wakacje i niestety to najlepsza dla mnie opcja.

No dobra., głównie chodzi mi o to czy mogą mi nasrać w papiery. W tym roku nie zamierzam podejmować żadnej innej pracy z umową o pracę. Mam się czym martwić jeśli w świadectwie pracy wpiszą mi Dyscyplinarke, a najszybciej kolejną pracę z umową o pracę będę podejmować dopiero w
@Varien: Jeśli nie będziesz zgłaszać się do urzędu pracy przez pół roku, nie będziesz wykazywał tej pracy w CV, nie będziesz nigdzie pracował do końca roku to teoretycznie dyscyplinarka nic Ci nie zrobi