Wpis z mikrobloga

@NiemieckiArbiter: To zależny od światopoglądu. Jeśli ktoś ubolewa nad tym, że Polacy nie zostali zgermanizowani i Polska kontroluje dawne tereny niemieckie to faktycznie może nie widzieć w tym nic złego.
Jeśli ktoś ubolewa nad tym, że Polacy nie zostali zgermanizowani i Polska kontroluje dawne tereny niemieckie to faktycznie może nie widzieć w tym nic złego.


@Vokun: no szkoda, szkoda... ale dlaczego Niemcy mieliby wstydzić się czasów Cesarstwa?
@NiemieckiArbiter: Np. uciskania Polaków, kolonializmu, rozwiązywania konfliktów na drodze walki zbrojnej, zbrodni w Namibii itd. Jeśli jakaś partia nie widzi w tych rzeczach nic złego to raczej nie będzie nastawiona do nas zbyt przychylnie.
Np. uciskania Polaków, kolonializmu, rozwiązywania konfliktów na drodze walki zbrojnej, zbrodni w Namibii itd.


@Vokun: a które z Imperiów nie miało na sumieniu podobnych rzeczy? Brytyjczycy, Francuzi, Portugalczycy...
Ja doskonale wiem, że ze strony AfD nie możemy liczyć na jakikolwiek pozytywny gest, ale z drugiej strony śmieszy mnie demonizowanie przez nas Niemiec w całej nowożytnej historii. Nie ma na świecie państwa, które byłoby w stu procentach bez skazy.