Wpis z mikrobloga

@hyatt: u mnie np było tak (marzec) - kontakt z zakażonym możliwy załóżmy 1.03 bo dokładnie nie pamiętam. Info o kwarantannie z pracy 11.03 - informacja że mamy 3 dni kwarantanny ;-)

Czyli jak dowiesz się tydzień po to masz tydzień kwarantanny.
@hyatt: podejrzewam ze nie podajesz kontaktow dopoki nie bedziesz osoba dodatnia. Kwarantanne przechodza osoby zamieszkale razem z toba jako osoby majace kontakt z prawdopodobnym zarozonym czyli z toba. Jezeli wynik bedzie u ciebie ujemny to po 24h jestescie zwolneni z kwarantanny. Jezeli bedzie dodatni to kwarantanna jest przedluzona i beda potrzebne u ciebie dwa testy z rzedu ujemne, a u osob ktore przebywają z toba na kwarze w tym czasie rowniez
@chiracle: kazdy otrzymuje smsa o mozliwosci umowienia sie na wymaz? czy tylko chodzi tu o drive thru? mialam kontakt z zakazonym, dzis jest 7 dzien, wg obietnic sanepidu mialam miec dzis test robiony ale oczywiscie wymazobusy wysiadly, a kontakt z ta instytucja jest klasycznie niemozliwy.
@knightress: Jeżeli jestes wprowadzona do systemu to 8 dnia kwarantanny powinnas dostac smsa od Ministerstwa Zdrowia z mozliwoscia zrobienia bezpłatnego testu w 10 - 11 dniu kwary. Po otrzymaniu smsa dzwonisz do punktu pobran i umawiasz wizytę, w moim przypadku - przyjazd własnym samochodem z dowodem osobistym i wymaz będzie pobrany przez okno samochodu. Przynajmniej u mnie tak to wygląda...
@knightress: Nie jestem pewien, ale powinni przyjechac karetką zapukac do drzwi w skafandrze i odebrac wymaz osobiscie :D. Jeżeli jestes w 7 dniu kwarantanny, to jutro jak otrzymasz smsa, przedzwon do punktu pobran i poinstruują co robic :)
@chiracle: dzieki wielkie ;) już po prostu nerwowo nie wytrzymuję,jak tak dalej pojdzie to po kwarantannie zamkną mnie w domu wariatów. czyli jak rozumiem, mam po otrzymaniu smsa zadzwonic do tego punktu, do którego miałabym się wybrać gdybym miała samochód?
@chiracle: dostałam rano o 9 telefon że za 15 min będa pobierać wymaz, więc teoretycznie do punktu drive thru nie dzwoniłam. ale godzine później dostałam faktycznie tego smsa o możliwości bezpłatnego testu. o wynikach będzie mnie informował sanepid telefonicznie, więc mam jak w banku, że o te wyniki to ja będę musiała się do nich tam dobijać :) ogólnie w Krakowie wczoraj była taka sytuacja, że były 4 wymazobusy na całe
@knightress: swietnie czyli cos ruszylo, przyjechali sami po wymaz? czy jak to wygladalo? jest takie cos jest jak internetowe konto pacjenta i tam powinny trafic twoje wyniki, wiec moze obyc sie bez telefonu, sprawdz w google. A z kolezanka jaki jest problem? Jest osoba dodatnia? W decyzji jest napisane, ze jezeli od momentu kontaktu minelo 14 dni to jest z niej zwolniona lub gdy poddala sie dobrowolnie badaniu i wyszedl wynik
@chiracle: z tego co wiem, to po prostu dostali listę, na której było moje nazwisko i mieli być wczoraj, ale przez te opóźnienia przyjechali dzisiaj. ten test to raczej po 24h sprawdzać czy jest jakaś szansa na wczesniejszy wynik? kolezanka ma ujemny. miala test we wtorek, w srode się doczekała informacji o negacie i do dzis walczy o pelnoprawne wyjscie z domu, bo od kazdego stamtad slyszy, ze MUSI miec oficjalna
@knightress: jezeli jestes w systemie to wynik powinien pojawic sie najwczesniej w internetowym koncie pacjenta... jezeli kolezanka jest ujemna to zgodnie z decyzją, ktorą otrzymala droga mailowa (jezeli jest taka sama jak moja... ) to w momencie otrzymania wyniku ujemnego drogą systemu teleinformatycznego, czyli wyniku wprowadzonego do internetowego konta pacjenta - po 24 godzinach od tego otrzymania jest automatycznie zwolniona z kwarantanny. Czyli otrzymuje np. w srode o godzine 8:00 to
@chiracle: generalnie w krakowskim sanepidzie panuje taki burdel, ze oni sami nie wiedza w co rece wlozyc. przyzwczajeni byli, ze nigdy nie musieli nic robic, jedynie raz na jakiś czas gdzieś jechać i karę wlepić,a jak teraz nałozyło się multum roboty, to po prostu system tam pada i nikt nic nie wie, nawet oni sami. ona ma wpisane,że miała ujemny wynik wszędzie tam, gdzie trzeba, ale niestety nigdzie nie otrzymała decyzji,jedynie