Wpis z mikrobloga

@Khaine: Dokładnie tak. Problem nie jest w katolicyzmie, tylko wykorzystywaniu katolicyzmu jako pretekst do swoich autorytarnych reform jak np. Konfederacja, PiS - swoiste wycieranie sobie gęby wartościami. Potem wszyscy myślą, że religia jest taka jak przedstawiają ją "obłudnicy", co prowadzi do nieprzyjemności i dyskryminowania katolików, że niby ciemnota, sekta, zamordyści. Te postawy nie mają nic wspólnego z katolicyzmem i trzeba to wyraźnie artykułować na każdym kroku.

Natomiast Hołownia jest okej. Terlikowski
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Khaine: Jaki program? Wolność gospodarcza? Czy interwencjonizm Państwa? Jaki pomysł na naprawę ZUSu, służby zdrowia? Jaki pomysł na reformę edukacji, sądownictwa? Kolejne prześciganie się na socjal? Czym się to będzie różniło od Zielonych?
@veranoo: Polska 2050 jeszcze nie jest partią i nie ma programu partyjnego. Na razie skupiają się na tym aby ponadpartyjnie zwiększać świadomość i rozwiązywać problemy. Właśnie dlatego partie drżą ze strachu, bo nie chcą pogłębiać wojny plemiennej o koryto - tego w czym specjalizuje się PiS i PO.

https://www.wprost.pl/polityka/10349303/szymon-holownia-przedstawia-plany-ruchu-polska-2050-mowi-o-szesciu-projektach-w-100-dni.html

Piątym elementem ma być program „zapraszamy do pokoju”, czyli społeczny program rozmów pomiędzy Polakami koordynowanych przez lokalnych liderów. – W najbliższych dniach
@Khaine Mnie interesują konkrety. Deklarowanie głosowania na produkt marketingowy, bez programu, bez pomysłów na usprawnienie Polski to idiotyzm i naiwniactwo.
Mnie interesują konkrety.


@veranoo: Na konkrety przyjdzie czas. Po to budują ten think tank aby potem te konkrety wygenerował. Na razie chcą zasypywać rów pomiędzy wyborcami PiS i PO. W obecnej polityce konkrety i tak nie mają żadnego znaczenia, to jest wojna plemienia PiSowców z plemieniem KOwców, gdzie do tych drugich sprzymierzone są inne plemiona tymczasowo. I nikt nie patrzy nawet na żadne programy w tej chwili. My tutaj wiemy więcej,
@Khaine No tak tylko zawsze się kończy na jednym sezonie. Czy to Kukiz, Palikot, Nowoczesna. Ja kibicuje Konfederacji bo wiem jaki mają plan. Najpierw trzeba być rozpoznawalnym, dopiero później czas na racjonalizm. Tłumy na występach dr. Menztena dobrze rokują. Wyborcy pamięć mają krótką, więc nikt nie będzie pamiętał radykalizmow Korwina. Wbrew pozorom na negatywnym elektoracie można sporo zdziałać. Patrz lidera PiSu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Khaine: Jak Hołownia nie zacznie współpracować np. z prof. Gwiazdowskim, wolnościowymi ekonomistami z instytutu Misesa, to nie wróżę większych sukcesów.
Wyborcy pamięć mają krótką, więc nikt nie będzie pamiętał radykalizmow Korwina.


@veranoo: Problemem Konfederacji jest to, że tak naprawdę wszyscy są tam radykalni i praktycznie nikt ich nie chce. Na każdy 1% elektoratu pozytywnego będą mieć 3% elektoratu negatywnego. Ja po tym co widzę już za bardzo nie mam złudzeń, że Konfederacja to PiS na sterydach we wczesnej fazie rozwoju.

3/4 czasu spędzają na ideologicznych wojenkach narzucanych przez PiS, dają się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Khaine: Oglądałeś wystąpienia dr. Menztena? Jak opowiada, że nie podejmujemy racjonalnych decyzji, że są naukowe badania na ten temat? Że moda na Korwina mija z wiekiem, bo ma się już inne priorytety niż za młodu. Że Konferencja to nie dam Korwin tylko drużyna, że to jakie są zgrzyty na ich spotkaniach. Korwin potrzebował tych 2,5% poparcia, żeby przebić się przez próg wyborczy z niesprawiedliwym systemem dhonta. Nie wiem jak Ty, ale
Dziambor, Kulesza, Berkowicz


@veranoo: Z tych trzech tylko Dziambor jest w porządku. Berkowicz to karierowicz, a Kulesza ma ciągoty katotalibowe aczkolwiek jego słabo znam - aczkolwiek Kulesza podprogowo sugerował Trzaskowskiego, więc chociaż tyle mu trzeba oddać że nie jest głupi.

I znam wystąpienia Mentzena. Jemu ideologia też kładzie klapki na oczy, kiedyś to dostrzeżesz. Po tym co robił w wyborach z symetrystycznymi fikołkami gdzie tylko Dziambor i Wilk mieli jaja przyznać
@Khaine Poparcie kogokolwiek oznaczało by rozpad konfederacji. Oni nie mogli do tego dopuścić. Moim zdaniem zrobili dobrze, zostali neutralni, głosy się rozbiły po połowie, czyli naturalnie. No cóż. Przez 3 lata może się sporo zadziac. Ja zostaję z konfederacja, się odpuszczam tematy polityczne, lepiej się skupić na ekonomicznych.
odpuszczam tematy polityczne, lepiej się skupić na ekonomicznych.


@veranoo: XD No to nie w Konfederacji takie rzeczy, przyjrzyj się co oni robią i czym się zajmują głównie. A w momencie gdy mogliby cokolwiek znaczyć aby zmienić kwestie ekonomiczne to się okaże, ze 3/4 partii to narodowi socjaliści którzy nie pozwolą wolnościowcom nawet się za głośno odezwać, bo wolnościowców jest po prostu mniej niż socjalistów xD
@Khaine Koło poselskie za dużo zrobić nie może. Nawet ustawy złożyć. Nie wymagajmy cudów. Platformą też już steruje lewica z inicjatywy Polskiej i zielonych. Wszyscy tam to socjal demokraci xD. Holowania będzie to samo. Niczym się nie będą różnić. Zobaczysz.
Wszyscy tam to socjal demokraci xD. Holowania będzie to samo. Niczym się nie będą różnić


@veranoo: No i właśnie dlatego że to socjaldemokraci to są w stanie wygrać, bo Polacy chcą socjaldemokratów. Deal with it. Można jedynie modulować ile jest "socjal" w tej demokracji.
@Khaine Co nie znaczy że to będzie dobre dla Polski. Wincyj socjalu, wyższe podatki, zabrać przedsiębiorcom złodzieją. System emerytalny, służba zdrowia, oświata same się nie naprawią. A nie słyszałem, żeby oni mieli jakieś pomysły, pomijając dorzucić hajsu w nieskończoność. Klin podatkowy też nie sprawi, ze Polska będzie się bogacić. Tutaj potrzeba twardych rządów jak było w latach 80 w UK. Gdzie Thatcher wzięła wszystkich za twarz i nie poddała się protestom pokrzywdzonych
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Khaine: A pamiętasz czasy świetności Nowoczesnej? Jechali po 500+, socjalu itd jak po łysej kobyle, i wtedy mieli ~20% jeśli dobrze pamiętam. Popyt na taką partię liberalno-liberalną jest, wbrew pozorom.