Wpis z mikrobloga

Proszę o ocenę sensowności poniższego postępowania.

1) biorę 500 g topów konopii siewnej jak w pic rel <0.2% thc i poddaje je tygodniowemu procesowi water curingu, żeby osłabić intensywność smaku, codziennie zmieniając wodę,

2) wkładam topy do piekarnika na 80 stopni przez 3 h celem suszenia i karboksylacji,

3) topy zalewam 250 ml wódki i 250 ml spirytusu i odstawiam na tydzień do macerowania,

4) w osobnym pojemniku robię normalną nalewkę z 250 ml wódki, 250 ml spirytu, 1 kg malin i 250 g miodu i tez odstawiam na tydzień,

5) po tym czasie filtruje i mieszam roztwory i zostawiam na 3 tygodnie.

Wg moich obliczeń, na 1 kieliszek 30 ml, będzie przypadał wyciąg z 10 g konopii. Czy w Waszej ocenie jest to wystarczające stężenie, aby po 2-3 kieliszkach poczuć działanie thc?

#marihuana #konopie #narkotykizawszespoko #nalewki #alkohol
Pobierz CzlowiekMagnetowid - Proszę o ocenę sensowności poniższego postępowania.

1) biorę 50...
źródło: comment_1596230937NysZiSySkmvg1q85CfaLAT.jpg
  • 25
@CzlowiekMagnetowid:
Ja przemysłówkę sprzedawaną jako herbatka Don Kon czułem wyraźnie po wypaleniu 1-2 małych cybuchów z bonga.
Robiłem też z tego olejki i nie pamiętam jaką ilość na raz spożywałem w tej postaci, ale myślę, że na pewno nie było to więcej jak 0,5 g bez łodyg i nasionek. Działanie olejku również odczuwałem wyraźnie. Czuć rozluźnienie mięśni i relaks, ale raczej zamulający.
Większa ilość raczej nie zmieni znacząco efektu, bo będzie
@CzlowiekMagnetowid:
PS. Wracając do Twojego przepisu to do rozpuszczania użył bym spirytusu. Nie ma sensu mieszać go wcześniej z wódką. Na 500 g to raczej litr ci nie wystarczy, żeby to zalać.( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma też moim zdaniem potrzeby macerować jakoś długo.
Po zalaniu wystarczy potrzymać 10-20 minut, co jakiś czas mieszając/ugniatając i wszystkie kannabinoidy powinny się rozpuścić.
A jakie ilości masz na myśli na 1,5 l nalewki, tak żeby faktycznie było coś czuć poza alkoholem?


@CzlowiekMagnetowid:

Jeśli chcesz mieć porcję ok. 30 ml to osobiście nie dawałbym więcej niż 50-100 g na 1,5 l. Wtedy masz 1-2 g w kieliszku. Myślę tu raczej o spożywaniu 1-2 kieliszków na raz, bo upijanie się tym mija się raczej z celem.
@CzlowiekMagnetowid: Nie ma za co!( ͡° ͜ʖ ͡°)
Muszę coś sprostować. Pisząc 1-2 g miałem na myśli czysty miał po przesianiu.
Jednak w przypadku suszu, który miałem to jakoś 3/4 wagi stanowiły nasiona i łodygi.
To by oznaczało, że faktycznie będziesz musiał zużyć dużo więcej suszu, żeby uzyskać stężenie o jakim mówię... Jakieś 200-400 g na na 1,5 L. Najlepiej będzie jak zrobisz bardzo małą ilość na
@CzlowiekMagnetowid:
Szczerze to zmieliłbym(ja używałem młynka do zioła) i następnie przesiał przez sitko.
W ostateczności tylko zmielić lub rozetrzeć dobrze w rękach, bez przesiewania.
Chodzi o to, żeby maksymalnie zmniejszyć objętość, bo zalewając całe kwiaty to potrzebowałbyś bardzo dużo tego spirytusu, bo on musi zakryć cały materiał.