•  

  Dla mnie największą porażką tego kraju jest to, że wybito inteligencję i dzisiaj większość ludzi pochodzi od zwykłych rolniczych wieśniaków analfabetów, którzy przekazują dalej swoje prostackie wartości, których nie mogą wyzbyć się nawet ludzie, którzy mają wykształcenie. To mnie najbardziej przeraża. Wychowanie w wieśniackiej rodzinie, wylewa tak głębokie fundamenty, że często nawet ludzie bardzo dobrze wykształceni czy majętni nie wyzbywają się ich.

  #neuropa #4konserwy #bekazprawakow

  •  
   Spermowit

   +5

   @kezioezio: hebe niby taka inteligrncja a sie wybic dala to chyba taka nie za madra bo ta madra by sie nie dala wniosek gowno bylo i jest dalej ale niektorzy maja o sobie wysokie mniemanie dziekuje za uwage

  •  

   @Spermowit: Przestań pić, bo nie wiadomo o czym piszesz. Wróć jak wytrzeźwiejesz.

  •  

   @kezioezio: Mnie przeraża myśl, że dalej są ludzie tacy jak Ty którzy myślą w ten sposób. Polska jest w IE sporo młodych ludzi miało albo ma styczność z zachodnia cywilizacją, nikt nikogo nie ogranicza a i tak tacy jak Ty myślą, że Polska to zaścianek Europy i wywodzą się z roli co jest bzdurą. Może w latach 90 podzielałbym ta opinie ale w latach 20 XXI wieku ta opinia mija się totalnie z prawdą( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @kezioezio: największą porażką tego kraju jest to, że kiedy z lepszym lub gorszym skutkiem jest odbudowywana "inteligencja" to jest nazywana wykształciuchami i lżona, bo zaczyna odstawać od środowisk, z których wywodzi swój rodowód kilkadziesiąt lat wstecz.

  •  

   @kezioezio: Myślałem, że tylko ja myślę o takich rzeczach. (òóˇ) Ciekawy temat, ale wydaje mi się, że inteligencja się odrodziła i polskie społeczeństwo statystycznie nie odbiega jakoś bardzo pod względem inteligencji od zachodu. Chociaż jak kolejny raz widzę wyniki wyborów to zastanawiam się co jest nie tak z tym narodem.

  •  

   @bartoof: Trend jest imo pozytywny, jeśli chodzi o naszą inteligencję. Po prostu mamy taki okres. Epoka powszechnego wyrażania siebie, upodmiotowienia się prostych ludzi z każdej małej wsi powoduje, że swoją masą przytłaczają bardziej intelektualną mniejszość.

   Czy w latach ’90 czy ’00 było z naszą inteligencją lepiej? No niezbyt, powiedziałbym nawet, że sporo gorzej. Po prostu komunikacja medialna była jednostronna. Nawet przyjmując, że takie zaściankowe myślenie miało o wiele więcej ludzi niż obecnie, to byli oni jedynie odbiorcami treści. Nie można ot tak napisać tekstu w gazecie, czy w telewizji. Przekaz w większości pochodził od ludzi raczej z inteligencji.

   Aż tu nagle rewolucja komunikacyjna i każdy może być autorem treści. No i ludzie pisali co im leży, bazarowy patriotyzm w koszulkach z kotwicą wyszedł z piwnicy i ma swoje potężne kanały informacji. Madki są głośne w internecie, a nie tylko siedząc na kawie i plotkach.

   PiS w 2015 wygrał niezłą kampanią i dużym fartem - kompromitacja koalicyjna lewicy i słynne 4,76 dały PiS władzę. Ale to co PiS robi od tamtego czasu, to danie tym prostym masom głosu. Wreszcie słyszą w telewizji, a przede wszystkim id władzy to, co sami uważali.

   Rusofobia - jest. Zakompleksienie wobec Zachodu, szczególnie Niemiec, zaszyte pod płaszczem patriotyzmu i suwerenności - jest. Wypaczony katolicyzm ludowy - jest. Silna rola kościoła, który angażuje się w życie społeczne, niczym proboszcz w małej wsi - jest. Folgowanie kulturze kiczu i tandety - jest. Wreszcie w całej Polsce jest tak przaśnie i prostacko, jak w głowach tych ludzi.

   Tych ludzi jest i będzie coraz mniej, ale wreszcie widać, że wcześniej też musieli być. Po prostu nie było ich słychać.

  •  

   Dla mnie największą porażką tego kraju jest to, że wybito inteligencję

   @kezioezio: Tą sanacyjną xd?

   +: fierce
  •  

   @skromny_chlopak: Amen dobrodzieju, lepiej bym tego nie ujął.

  •  

   @kezioezio: Niektórzy pochodzą ze szlachty zubożałej, która posiadała jednak swoje majątki i nie była analfabetami. Warto poprzeglądać sobie stare akty USC i zobaczyć kto umiał się podpisać a kto był niepiśmienny

  •  

   @kezioezio: przestań pić bo nie wiadomo o czym piszesz. Wroć jak wytrzeźwiejesz.

  •  

   @kezioezio: dalej uprawiajmy mit o wielkiej inteligencji z II RP, która razem z sanacją doprowadziła do pięknej katastrofy września 1939 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Już pomijam mit mlekiem i miodem płynącej II RP tak chętnie tu lansowany, gdzie byliśmy w ogonie Europy...

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @kezioezio: Ah pięknie ujęte. Pokazuje to obraz całej lewicy. Jacy wy jesteście tolerancyjni (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) #bekazlewactwa a później wysrywy piszą swoje brednie jak np ty.

  •  

   @kezioezio: Nie wiem jak Ty ale moja rodzina jest herbowa.