Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć ten fenomen Szwecji? Każdy szur podaje Szwecję za przykład walki z #koronawirus a oni mają przecież więcej zarażonych na milion mieszkańców niż włochy czy Hiszpania.
Warto dodac że w szwecji gestosc zaludnienia jest porównywalna do zaludnienia podlasia, więc wirus i tak ma pod górkę. Dla porównania w takiej hiszpani w jednym gospodarstwie mieszkają 3 pokolenia więc wirus ma idealne warunki do rozprzestrzeniania się
Zapraszam do dyskusji.
K.....k - Może mi ktoś wytłumaczyć ten fenomen Szwecji? Każdy szur podaje Szwecję za ...

źródło: comment_1596318441prqYVoiC47TKVN0DOUcfk9.jpg

Pobierz
  • 12
@Kajaczek: Pan Anders Tegnell odtrąbił sukces, a to przecież naczelny epidemiolog kraju, więc pewnie legitny. Ja mam taką hipotezę, że skumał się z Łukaszenką i przejął jego metody zapobiegawcze. Kasza, sauna, wódka, jazda na traktorze - może Szwedzi zaczęli uprawiać rolę i jeździć na traktorach, a po dniu ciężkiej roboty wychylają setkę wódki, pocąc się w saunie. Nasi rządzący też powinni pójść tym tropem, proponuję ogłoszenie programu społecznego Ursus+. Nawet się
@Kajaczek: Ja też nie rozumiem. Dla foliarzy widocznie to nie jest żaden argument, że niepotrzebnie zmarło tak wiele osób. Szwecja jest bardzo dobrym przykładem właśnie na to, do czego prowadzi rozluźnienie i brak restrykcji sanitarnych. Niestety, ale wszyscy będziemy to teraz przerabiać. Na ten moment w Polsce jest wszystko jeszcze bardziej poluzowane aniżeli w Szwecji w kwietniu/maju. Chcąc nie chcąc, wszyscy przyjęliśmy strategię pana Tegnella.
@Kajaczek: żeby nie było ja nie wiem czy Szwecja ma rację czy nie, sam noszę maskę nawet jak nie jest obowiązkowa, uważam, że to co się dzieje w USA to jakieś kuriozum, Polska nie ma planu itd

Więc argumenty za szwedzkim modelem, nie mówiąc czy jest słuszny czy nie:
1) liczy się ilość śmierci, a nie zakażeń - bo różne kraje badają różną liczbę obywateli - w tym zestawieniu Szwecja nie
1) liczy się ilość śmierci, a nie zakażeń - bo różne kraje badają różną liczbę obywateli - w tym zestawieniu Szwecja nie tyle nie wygląda źle co plasuje się w tej samej stawce co kraje wprowadzające rygorystyczne środki - a więc po co te środki?


@JimNH777: Ilość zarazen wywoła większą smiertelnosc co statystyki Szwecji potwierdzają. Szwecja śmiertelność ma jedna z najwyzszych w europie i jest zaraz za włochami.