Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!

Zamierzam wyjechać szukać roboty jako spawacz #zagranico.
Niemcy, Holandia, Belgia, Austria, Skandynawia - wszystko jedno.
Mam ok. rok doświadczenia w smarkaniu jakiś prostszych rzeczy migiem i tigiem, raczej czarnuch, ale nierdzewka też bywała.
Papiery są, auto, angielski i niemiecki bez problemów.

Jak tam teraz jest z robotą w branży po kryzysie? Jakie stawki na uop, jakie na gewerby? A może ktoś ma jakiś namiary?
Towarzysze, pomożecie?

#spawanie
  • 13
@tommy_k137: takie same stawki są jak rok temu.

Mam ok. rok doświadczenia w smarkaniu jakiś prostszych rzeczy


na tym się pewnie #!$%@? bo takich ludzi jeździ masa i całują klamke, teraz mam prostą robote na pachwinach gdzie na głupim obrotniku setki ludzi rocznie oblało i przyjechali na darmo sprawdzić że nie ogarniają.

zanim pojedziesz za granicę to musisz się zastanowić czy będziesz bardziej atrakcyjny od lokalsa a żeby być to musisz
Dzieki, widać że wiesz o czym piszesz.

Ja tam nie chce jechać po jakąś kosmiczną kase, wiadomo że to w sumie dalej początki. Chodzi mi po prostu o normalną robotę za normalne pieniądze i trzaskać dalej doświadczenie.
Normalne pieniądze tzn. nie 12E jak przez januszo-agencje, ale też wiadomo że 30 się za pachwinki nie dostanie.

Można spytać gdzie siedzisz?
No to jeśli rzeczywiście okaże się że wszędzie jest tak jak piszesz to nie pozostanie mi nic innego jak tylko wiać z tej branży.
Ale to przykre że człowiek siedzący w ciężkiej i szkodliwej robocie pracuje za tyle co kurier ubereatsa na rowerku.
@suqmadiq2ama @tommy_k137 nie zgodzę się kompletnie. Ja wszystkiego w sumie nauczyłem się za granicą, a też byłem tylko po roku w branży. Będąc w takiej Danii to ponad połowę zakładu bym wysłał na kursy, a byłem jedynym polskim spawaczem, bo do niczego się nie nadawali.
No to jeśli rzeczywiście okaże się że wszędzie jest tak jak piszesz to nie pozostanie mi nic innego jak tylko wiać z tej branży.

Ale to przykre że człowiek siedzący w ciężkiej i szkodliwej robocie pracuje za tyle co kurier ubereatsa na rowerku.

@tommy_k137: Kiedyś dostawał więcej na start ale wszyscy nieudani studenci którzy zgadzali się pół roku na darmowym stażu pracować z myślą że jak nabiorą doświadczenia to wpadnie 30k
@tommy_k137: Sam po kursie zacząłem prace za granica, w sumie w Polsce do tego miesiąca nigdy nie pracowałem. Przecież pełno jest roboty dla debili w stylu pachwinki czy jakieś proste konstrukcje na maga, pełno dzieciaków w firmach widywałem po 18 lat bez doświadczenia. Przecież za granica spawaja to samo co Polsce, zadna większa filofia ¯_(ツ)_/¯
Są roboty dla początkujących i są roboty dla ekspertów. A jak jeszcze język umiesz to bardzo