Wpis z mikrobloga

Spośród wielu ruchów społecznych #lgbt uważam za najbardziej cyniczny. Za fasadą haseł o tolerancji kryje się hipokryzja i zwyczajna nienawiść. Nienawiść do wszystkich, którzy mają inne zdanie a każda krytyka, która im się nie podoba jest mową nienawiści. Do tego dochodzi mitologizacja i kult ofiary. Dzisiaj wdałem się w krótką wymianę zdań na temat usprawiedliwiania samobójstw. Nie przytoczę epitetów, które na siebie przeczytałem, bo nie o tym jest ten post. Tęczowym mireczkom nie spodobała się moja opinia, że usprawiedliwianie samobójstwa brakiem akceptacji rodziny czy społeczeństwa jest złym pomysłem. Samobójstwo samo w sobie jest złym pomysłem, a najgorsze co można zrobić to dorabiać do tego teorie. Kiedyś prawdopodobnie przeszedłbym obok tematu obojętnie ale teraz jest inaczej. Moją optykę zmienił BrzydkiBurak w dyskusji na temat samobójstw na strzelnicach. W prywatnej rozmowie mocno skrytykował mnie za publiczne roztrząsanie takich zdarzeń. Dlaczego? Rozpisywanie się nad każdym kolejnym przypadkiem to podsuwanie pomysłu naśladowcom. Miał rację. Bardzo podobnie jest z samobójstwami osób LGBT. Zamiast idealizować samobójstwa z braku akceptacji, lepiej poszukajcie pomocy specjalistów dla tych osób. Nie generujcie naśladowców. Chyba że o to chodzi.

#oswiadczenie #samobojstwo #4konserwy #neuropa #mojaopinia
Pobierz L3stko - Spośród wielu ruchów społecznych #lgbt uważam za najbardziej cyniczny. Za fa...
źródło: comment_1596481580a3kDv11ZyJQU00uq52iPkK.jpg
  • 23
@L3stko: nikt nie dorabia do tego teorii, poza tą, która już jest. Psychiatria zajmuje się samobójstwami od dawna. Ludzie marginalizowani, prześladowani i poniżani przez społeczeństwo, pozbawieni wsparcia i odrzuceni przez najbliższych będą reagować w różny sposób. Między innymi będą tracić nadzieję, nienawidzić swojego życia i w rezultacie będą się zabijać. To zwyczajny związek przyczynowo-skutkowy. Każdy człowieka ma ograniczoną wytrzymałość, zanim cierpienie i frustracja złamie nawet jego instynkt samozachowawczy.

Zanim zabierzesz się
@L3stko: Janusz psychologii. Pewnie będzie to dla Ciebie szokiem, ale w wywiadzie psychologicznym i psychiatrycznym pyta się o to, czy pacjent kiedykolwiek w swoim życiu rozważał odebranie sobie życia. Pyta się o to wprost :)