Wpis z mikrobloga

Mireczki, w związku z tym, że router nie rozgłasza sieci na paśmie 2,4ghz podłączyłem do niego TP-LINK tp-link wa730re v2 i.... sieć rozgłasza. Jednakże pod własnym SSID i bez zabezpieczeń. Nie da się zalogować się na tp linka, łącząc się z nim bramą domyślną jest router początkowy i załącza się oprogramowanie Huaweia, nie tp-linka. Jakieś pomysły? W oprogramowaniu Huaweia urządzenia podłączone poprzez ten router figurują jako urządzenia kablowe.

#internet #siecikomputerowe #router #komputery #laptopy #huawei #tplink
  • 13
tplinklogin.net


@winsxspl: Nope, ich domyślne adresy i strony internetowe nie działają. Tak jakby tp-link przekazywał tylko sygnał bez własnej "tożsamości". Co jest w sumie dziwne, bo tp-link rozgłasza to jako swój własny ssid i niezabezpieczony. Podłączenie Tp-linka po kablu do laptopa też nie działa.
@DooWo ale krótki czy factory reset? Zwróć na to uwagę, bodajże 15 sekund reset trzymasz do factory, dawno tego nie robiłem i nie pamiętam ( ͡° ʖ̯ ͡°) przydałby się jakiś lepszy technik od internetów ode mnie do pomocy
@winsxspl: Zastanawia mnie tylko kwestia, dlaczego ten Huawei WS5200 nie rozgłasza na paśmie 2,4. Czasami mu się zdarzą przebłyski na kilka minut, ale generalnie ta sieć nie istnieje. Podejrzewałem, że ma to związek z tym, że w pobliżu jest dużo monitoringu i innych urządzeń, ale rozgłaszanie tego przez TP-Linka wydaje się obalać tą teorie.

Spróbuję z factory reset :)
@DooWo kiedyś miałem sytuację, że nie mogłem się podłączyć do panelu tplinka, gdzie reszta chodziła. Skończyło się factory właśnie, ustawienie wszystkiego ręcznie na nowo. A koniec końców i tak wylądowało openwrt
Odesłałbym tego Huaweia na serwis, ale potrzebuje internetu do pracy :/


@DooWo: to kabel lub 5ghz wifi a nie jakieś bieda 2,4 ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak serio jak się podłączysz po wifi tplinka to próbowałeś wtedy wejść na 192.168.0.1/192.168.1.1?