Wpis z mikrobloga

Najazd kosmitów # 11

Wojny z najeźcami

W 1632 Kosmici pierwszy raz wypowiedzieli mi wojnę. Po reformie religii i robieniu ideii jeszcze byłem 2 mil tech do tyłu, więc działania ograniczyłem do walk na morzu i desantu na wyspy brytyjskie. Przez obronę war gola udało mi się wygrać tę wojnę, wziąłem 8 prowincji (w czasie wojny straciłem 4 prowki w Azji). W latach 1620- 1660 miałem w sumie po 2 wojny z Synthetic i Jan Mayen, i muszę przyznać że z Jan Mayen znacznie ciężej mi się walczy. W drugiej wojnie z Synthetic poszedłem nawet na ich stolicę (Betlajem na stepie) żeby szybciej wypeacować. Od Synthetic przejmuje na razie same wyspy, głównie w Europie, planuje w przyszłej wojnie przejąć Irlandię. Później pomyślę o wypuszczeniu jakiegoś państwa w Niemczech, żeby printing press ruszyło. I co najważniejsze rozgrywka na tym etapie nie jest nudna. Kombinowanie jak ugryźć jednych i drugich przysparza mi mega frajdy. Z innych ciekawych rzeczy świat zatrzymał się na kolonializmie, printing press, world trade i manufactories nie wystartowały. Zrobiła się taka zimna wojna między Jan Mayen i Synthetic, mieli 1 wojnę i dalej nie atakują siebie. Synthetci mają najpotężniejszą armie, zatrudniają masę najemników i są mega zadłużeni.

#eu4 #eu4najazdmongolow
Pobierz Powstaniec - Najazd kosmitów # 11

Wojny z najeźcami

W 1632 Kosmici pierwszy raz...
źródło: comment_1596819315FYE3RQL4WCuiRnrT87HEwL.jpg