Wpis z mikrobloga

Niskie ciśnienie (w granicach ok 100/60), a przy tym wysoki puls (77-85), czy to może być niebezpieczne? Co z tym można robić (poza kawą na ciśnienie ofc)?

Dodam, że odżywiam się całkiem zdrowo, wagę mam w normie, a do tego kilka razy w tygodniu biegam (ponad 5km więc 40 min) lub jeżdżę na rowerze (dłuższe przejażdżki, min 1h ruchu).

#cisnienie #medycyna #pytanie #pomocy
  • 20
@Kaskiewicz: @h0man: z tego co pisza to norma jest do 80, a np dzis mam 99/60, puls 85. Czuje sie jak zawsze, nigdy nie bylam wulkanem energii, teraz to czuje sie troche niewyspana i umierajaca z goraca, ale podejrzewam ze jak wiekszosc ludzi w te upaly. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A mniej niz 77 pulsu to juz od dawna nie mialam, wiec troche mnie to niepokoi
@GodBlessAmerica: Mam to samo, badania w normie. Sprawdź poziom TSH, bo może mieć to związek z niedoczynnością tarczycy. Generalnie organizm radzi sobie z niskim ciśnieniem przyspieszając bicie serca, stąd przyspieszony puls.
@GodBlessAmerica: jeżeli nie nakładają się żadne objawy, a zainteresowanie wynika stricte z ciekawości, to raczej "taka Twoja uroda", niemniej jestem tylko człowiekiem z internetu, wobec czego muszę Cię pouczyć o konieczności zgłoszenia się do lekarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GodBlessAmerica: Organizm potrzebuje czasu, żeby się uregulować na różnych poziomach. Jeżeli od niedawna bierzesz hormony, to może zając trochę czasu jeszcze. Równie dobrze, taka może być Twoja natura, ale bardzo dobrze, że umówiłaś się do kardiologa. On powinen rozwiać wszelkie wątpliwości w tej kwestii. Zdrówka życzę!
@GodBlessAmerica: @h0man: @furelsom: @TellMeSartan: Ja nie rozumiem, co z Wami? Sami nadciśnieniowcy się zebrali czy co? To jest kurde NORMALNE, prawidłowe ciśnienie. Sam mam takie od zawsze i czuję się świetnie. A u kobiet, z moich obserwacji wynika, jest to wyjątkowo powszechne, nawet 90/60.
No ale idź zawróć dupę kardiologowi, pewnie.

https://www.nhs.uk/conditions/low-blood-pressure-hypotension/
gardan - @GodBlessAmerica: @h0man: @furelsom: @TellMeSartan: Ja nie rozumiem, co z Wa...

źródło: comment_1597137515GLjCMH4HyImajCKJ0t1iEa.jpg

Pobierz
@gardan: odpimpaj się ode mnie, piszę że ma normalne wyniki. @GodBlessAmerica: A ty przestań #!$%@?ć atencjuszko. Masz normalne wyniki i pójście z nimi do lekarza to zwykłe zabieranie miejsca komuś kto naprawdę tam iść potrzebuje. Idź se prywatnie jak ci się nudzi.
@h0man: ide se prywatnie bo place cale 5 zl za opieke medyczna w Luxmedzie, atencjuszu ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jezeli uwazasz ze czlowiek profilaktycznie nie powinien chodzic na EKG, do kardiologa i ogolnie do jakiegokolwiek lekarza, tylko czekac az juz zachoruje to gratuluje podejscia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GodBlessAmerica: Ja byłem jakiś miesiąc temu u kardiologa więc mam świeże informacje. Zwłaszcza, ze w czasie upałów tez mi puls skacze do 80.

Ogólnie organizm stara się ochłodzić stąd wyższy puls, niskie cienienie przy wyższym pulsie nie jest dobre - ale nie ma tragedii dopóki ciśnienie jest wyższe niż 90/50 - prawdopodobnie jesteś odwodniona(kiedy chce Ci się pić to znak dużego już odwodnienia) i dlatego mimo wyższego pulsu wciąż ciśnienie niższe.