Wpis z mikrobloga

Troszkę smutna jest ta dysproporcja, miedzy pospolitym ruszeniem spowodowanym incydentem z Goeorgem Floydem, a reakcją społeczeństwa na to, co się dzieje na Białorusi i widać to już w samych social mediach, gdzie zazwyczaj "wyrazy zaniepokojenia" płyną jak "kur*y" w stand upie.
Mówię to jako "obserwator" niebędący żadnym aktywistą - to po prostu niesprawiedliwe.
#bialorus #swiat
  • 15
@Reverb: no i właśnie dlatego, że protesty są tak brutalnie tłumione, spodziewałbym się, że ludzie będą całą tą sytuacją poruszeni wręcz bardziej niż aferą z GF
@a2t1:
Bo był taki fajny, amerykański, czarnoskóry i uciśniony.
Naprawdę, jako obserwator, już dawno powinieneś sobie zdać sprawę z tego, że niektórzy ludzie kurczowo trzymają się określonych doktryn i bezrefleksyjnie słuchają autorytetów, nawet jeżeli podświadomie czują, że coś jest nie tak.
Nasi południowi sąsiedzi, w przeciwieństwie do Afroamerykanów, nie mają przywileju bycia integralnym "elementem" żadnej doktryny światopoglądowej, więc dla Julek, miłośniczek netflixa i K-popu, ból narodu jest mniejszy niż ból kryminalisty.
RatedR - @a2t1: 
Bo był taki fajny, amerykański, czarnoskóry i uciśniony.
Naprawdę,...

źródło: comment_1597269957jvWTgjbZ4oFxecxhzTrcGi.jpg

Pobierz
@a2t1: Boją się, też byś się bał ;) W stanach była pełna samowolka i kazdy mogl robic co chce. Na Białorusi w biały dzień bez przyczyny moga cię spałować.
@a2t1: To prawda, myślę, że Białorusini są po prostu złamani jako społeczeństwo, może przez lata Łukaszenka nawtykał wszędzie konfidentów i przez te lata wsadzając albo likwidując opozycję spowodował, że nie są w stanie się zmobilizować. Nie wiem jaka jest prawda, ale z roku na rok coraz ciężej jest się postawić. Koreńczycy chyba coś na ten temat wiedzą. Tam nie można już zupełnie powiedzieć, że jest "#!$%@?, ale stabilnie" jak to często
@Reverb: ale ja mówię o mieszkńcach krajów innych, niż Białoruś ;p Tam to jasna sprawa, że czują się zastraszeni i się boją. Ale właśnie dlatego zdaje mi się, że powinniśmy ich jako "reszta świata" wspierać ;p
@a2t1 bo sprawa rasizmu jest ogolno światowa a to że na wschodzie (Rosja, Białoruś, Mołdawia itp.) dzieją się problemy z demokracja i prawami człowieka to tylko pół Europy to obchodzi. Ogólnie jak łamane są prawa człowieka i targanie jego wolności na świecie to mało kto o tym wie i mało kto poza NGO i paroma innymi organizacjami coś robi by poprawić być tych ludzi na świecie