Wpis z mikrobloga

74 + 1 = 75
Tytuł: Wyzwanie stoika
Autor: William B. irvine
Gatunek: popularnonaukowa, psychologia, filozofia
★★★★★

Temat filozofii stoickiej potraktowany bardzo po macoszemu. Czytałem książkę Kahnemana, do której się odwołuje, i same wnioski Irvina płynące z cytatów do jakich się odwoływał były takie banalne i .. płytkie. Nie tego oczekiwałem od tej książki. Wiecie no wprost, gość mówi, że jak dzieje się coś złego to wyobraźcie sobie że dzieje się gorzej i mija ci stres. Naprawdę ? A narzędzia podaje możliwe, że prawidłowe, ale w tak lopatologiczny sposób jakby tłumaczył to dziecku albo komuś od niechcenia bo już mówił o tym dziś pięć razy.
Podsumowując, książki nie polecam, jest zbyt płytka, nie wgłębia się poważnie w mechanizmy, nic tak naprawdę nie daje, jest żerowaniem na popularnej ostatnio filozofii stoicyzmu i lepiej czytać źródła jak Seneke albo Aureliusza niż to.
#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #wykopkindleclub
Croudflup - 74 + 1 = 75
Tytuł: Wyzwanie stoika 
Autor: William B. irvine
Gatunek: ...

źródło: comment_1597350362ddbQr9I3hMkFGZ6xnp6aU2.jpg

Pobierz
  • 4
@wacek_1984: myślę że zależy jak świadomy w temacie jesteś samoświadomości , samorealizacji, może też i psychologii społecznej i jak znasz siebie i swoje oczekiwania. Imo zbyt ta książka jest po prostu od niechcenia. Zero zagłębiania się w temat. Wiesz no suma summarum podsumowanie każdego rozdziału to coś na zasadzie CHCIEĆ TO MÓC. No nie o to chodzi po prostu.
Ja ci polecam Aureliusza, seneke, i Andrzeja tucholskiego na Spotify, pułapki myślenia