Wpis z mikrobloga

Mam problem. Laptop mi się łączy z WIFI z ruterem INEA.
Ale nie ma połączenia z netem. Inne urządzenia mają internet, ten laptop jak mu udostępniłem internet z telefonu z inną siecią się łączy i ma internet. Ustawienia auto DHCP, nie wiem już co szukać ?

Jakieś pomysły ?

#sieci #inea #elektronika #internet
  • 15
@MacDeez: Czy z tego komputera możesz się dostać przez przeglądarkę do konfiguracji tego routera? Pytam bo wygląda jak byś miał obcy DHCP w sieci z routera który nie ma internetu - np ktoś pomylił przewód dodatkowego routera i wpiął go do portu lan zamiast WAN.
dzięki tak zrobiłem. Ale teraz sie przepisałem i mam coś takiego na łan drugiego rutera


@MacDeez: Nie rozumiem, co zrobiłeś. Teraz wygląda jak konflikt IP jakiegoś urządzenia z bramą.
Od początku.
Mam tak Ruter INEA. Podpiłem mój ruter po kablu na LAN1 INEA do WAN MOjego rutera(tp-LINK)
I z tego TP-Linka mam podpięty po LAN 1 mój komputer stacjonarny, Ruter teoretycznie ma DCHCP na wanie przydzielone
@MacDeez: Na obu ruterach masz prawdopodobnie uruchomiony serwer DHCP. Zdecyduj się na jeden a na drugim wyłącz albo zmień adresację sieci z 192.168.1.x na np. 192.168.0.x