Wpis z mikrobloga

Zepsuła mi się wyrzynarka i wziąłem się za szukanie nowych elektronarzędzi do kanciapy. Nie mam nic do cięcia i zastanawiam się nad takim combo, czyli ukośnica połączona z piłą stołową.
Warte to czegoś czy lepiej kupić osobno ukośnicę i osobno pilarkę stołową? Albo rozważyć jeszcze inną opcję, pilarka ręczna z szynami + zrobić sobie stół do niej?

Z doświadczenia wiem, że to co jest do wszystkiego to jest do... niczego. Czy w tym przypadku też tak może być? Mam mało miejsca w piwnicy i bardzo niski sufit. Chciałbym mieć stół do cięcia ale mobilny aby wyjść z nim na zewnątrz.

Brakuje mi cięcia wzdłużnego- nie mam grubościówki/wyrówniarki- do klejenia blatów. Desek używam z odzysku i są przeważnie mega krzywe.
Nie mam czym ciąć desek pod kątem 45* a wyrzynarką wychodził mi zawsze 1-2 stopnia mniej/więcej.

Na zdjęciu Makita LH1200FL 305mm 1650W.

#stolarstwo
Pobierz Traviu - Zepsuła mi się wyrzynarka i wziąłem się za szukanie nowych elektronarzędzi d...
źródło: comment_1597607054qjyWajN3jbhG7DbISGFjla.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Traviu: ogólnie fajne na montaże bo 2w1 i ciągniesz ze sobą jeden klamot a nie dwa.

Ale stacjonarnie lipa. Teściu ma i sobie chwali ale on używa tego raz na kilka miesięcy. Ja ukośnice używam praktycznie codziennie i nie wyobrażam sobie pracy na czymś takim. Ten blat mocno zasłania to co tniesz na dole.

No więc zależy ile na tym będziesz ciął i na jakie kompromisy jesteś w stanie iść.
ukośnica połączona z piłą stołową.


@Traviu: w cenie tej makity masz pile stolowa dewalt 7485 i jeszcze zostanie na jakas tania ukosnice.

Z doświadczenia wiem, że to co jest do wszystkiego to jest do... niczego


@Traviu: @Powuyo: ta makita ma specyficzne zastosowanie. Docinanie dlugich łat na dlugosc i pod katami oraz dociecie np zakladki wzdluz na koncach. Male, poreczne, na budowe.

nie mam grubościówki/wyrówniarki


@Traviu: ja mam kombo
@sierzchula: dw27300 trochę drogie dlatego szukam rozwiązania do amatorki z którego będę zadowolony. Możesz polecić jakąś piłę stołową na której będę mógł ciąć wzdłużnie (aby wyeliminować na razie brak wyrówniarki). Nie potrzebuję jakiegoś ultra szerokiego stołu. Korzystam z desek, które mają max 35cm na szerokość.
@Traviu: wlasnie te nowe dewalty maja swietny system ustawiania rozcinania, sam korzystam z 7492 ale wlasnie jest mniejszy model 7485 ktory ma ten sam system jedynie blat mniejszy i chyba max 62cm pojemnosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Powuyo: tak, bo raz skalibrowane daje potem instant swietne ustawianie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak przegladalem inne mobilki to albo burta spinana jednostronnie i sie gibala lewo prawo, albo z dwoch stron i potrafilo to sie na skos zapiac i palic np plyty przy rozcinaniu. W mobilnych ten system zebaty to cudo ( ʖ̯)