Wpis z mikrobloga

@NieMamNicDoDodania: A czy dzisiaj tez mamy kamieniować cudzołożnice czy może Mojżesz to zmyślił? Lud boży od samego Abrahama jest coraz głębiej wprowadzany w prawdę o Bogu, w poznanie jego przymiotów, miłosierdzia. Wszystko się wydoskonala, a to co gorsze powinno ustąpić, pojawiły się konkretne dogmaty, nowe kulty jak kult Maryjny, kult Serca Jezusowego, obecnie kult Miłosierdzia. Podobnie wypracowany ceremoniał komunikowania, przez obmywanie dłoni kapłana, użycie puryfikaterza, paten, przyjmowanie w najbardziej pokornej pozycji
@lordus2
1. św. Jan Damasceński (VIII w.): "Zbliżamy się z gorącym pragnieniem i mając dłonie ułożone w kształt krzyża, bierzemy na nie Ciało Ukrzyżowanego, a zwracając ku Niemu oczy, usta i czoło, przyjmujemy ten Węgiel, aby ogień naszej tęsknoty połączony z Jego żarem spalił nasze grzechy, oświecił serca, a uczestnictwo w Bożym płomieniu rozpromieniło nas i przebóstwiło"
2. Św. Ambroży (IV wiek)
3. Bp Doroteusz z Tesalonik (VI wiek)
4. Wspomniany przez
@bb89: bo to błąd. Kościół wiele razy błądził i tak tu niestety jest, a być może ten film przekona kogoś do tradycyjnej i najlepszej formy przyjmowania Eucharystii.
@NieMamNicDoDodania: każdy ma wybór i może nawet bez spowiedzi przyjąć Eucharystię ale ja mam obowiązek taką osobę upomnieć że popełnia grzech ciężki. Tutaj problemem jest jak już napisałem brak wiary i trzeba ludzi uświadomić gdy popełniają błąd.
@AdrianV91 w takim razie zarzucasz brak wiary obecnym papieżom, w tym jednemu oficjalnie ogłoszonemu przez KK Świętym. Drugi to jeden z największych teologów w historii całego Kościoła. Nie wiem czemu idziesz w zaparte i trzymasz się swojej błędnej wykładni. Naprawdę lepiej ludziom uświadamiać Kogo przyjmują, a nie jak.
@bb89: to był tylko przykład tego że to co jest możliwe lub dopuszczone, nie oznacza że jest dobre. Kościół np wymaga minimum 1 przyjęcia Komunii rocznie, ale wiadomo że jest to zbyt mało dla kogoś kto traktuję wiarę poważnie i poprzestawanie na tym "bo tak Kościół powiedział" jest niemądre.