Wpis z mikrobloga

@Nitro_Express CT nie widziałem. BD mam z palcami i nie jest to skóra, krój momentami średni. Do asekuracji ok, ale do turystyki i na via ferraty gorzej. Simond ma dużą część ze skóry, wkładki aramidowe w miejscach narażonych na przetarcie i wentylację u góry. Mam jedną parę jakieś 6-7 lat, używane w górach, na rowerze i na ergometrach. Pomijając lekkie przebarwienia skóry są w stanie idealnym. Skóra >> wszystko. Żadne rękawiczki po
@Szanowny_Wykopek: CT jest z koziej skóry po obu stronach dłoni, a BD ze skóry syntetycznej i tylko po wewnętrzej stronie - po zewnętrznej ma przewiewną siateczkę.

Akurat mam na stanie jeden i drugi model i zastanawiam się które zwrócić. Kusi trochę prawdziwa skóra, ale BD są bardziej przewiewne. Kupiłem je z przeznaczeniem na tatrzańskie łańcuchy, a w przyszłości na via ferraty.
BD mam z palcami i nie jest to skóra, krój momentami średni. Do asekuracji ok, ale do turystyki i na via ferraty gorzej.


@Szanowny_Wykopek: ale to są chyba rękawice do asekuracji w takim razie? Palczaste na ferraty to chyba średni pomysł?