Wpis z mikrobloga

@Setral miałem to samo paczki nie wyszukiwało od początku na stronie InPostu, otworzyłem spór żeby oddawali kasę bo to ASS na kurier polska były podobne statusy i wydaje mi się że chińczyk wysłał na adres paczkomatu a nie do paczkomatu
@matnos: To ciekawe. Niby śledzenie pokazuje, że inpost ma przesyłkę, ale z drugiej strony normalne śledzenie nie działa. Fajnie byłoby gdyby to przejęła poczta, to bym poinformował wcześniej listonosza, ale marne szanse i chyba nic z tego.
@Setral lol mi na maila odpisali ale nie podali powodu kazali się z nadawca kontaktować. Z drugiej strony dziwne że nie opłacił a doleciała aż do Polski za darmo ? Coś dla mnie tu śmierdzi że inpost charytatywnie przyjmuje paczki z chin a potem je zwraca
@Setral mógł być jakiś błąd w formalnościach po stronie pośrednika. Już kilka razy taką sytuację widziałem. Nadal to jakiś promil wszystkich przesyłek a nie częsty problem, na szczęście.
@AliPaczka: Dzięki. Nim złożyłem zamówienie, czytałem kilka razy o podobnych sytuacjach z inpostem, ale skuszony szybką dostawą pomyślałem, że to margines, a tu taka niespodzianka. Ale fakt, dostawy są wyjątkowo szybkie. No nic. Pozostaje mi czekać 90 i spór. Jestem ciekaw czy w związku ze zwrotem tracking pośrednika pokaże nowe statusy.
@Setral: Hej! wszcząłeś spór? Moja reklamacja podobnej sytuacji została odrzucona, mimo mocnego dowodu w postaci potwierdzenia Inpostu o zwrocie do nadawcy.

>"Jestem ciekaw czy w związku ze zwrotem tracking pośrednika pokaże nowe statusy"

w moim przypadku to był nowy numer trackingowy... i odbiór przesyłki po 1 dniu! czyli odesłali do jakiegoś lokalnego magazynu.
@mark2020: Cierpliwie czekam do zakończenia czasu ochrony. Na szczęście u mnie na śledzeniu ostatni ststus jest z Belgii. Oczywiście na tym, które widzi Aliexpress. Jako powód sporu wybiorę, że przesyłka jest w tranzycie i zaginęła. Mam nadzieję, że to przejdzie. Numeru powrotnego nie dostałem od Inpostu.
W Aliexpress pracują idioci, którzy jak tylko zobaczą status doręczono - nawet do magazynu nadawcy czy gdziekolwiek indziej nie u adresata, to ich reszta nie
@mark2020: Aliexpress zwróciło kasę. Mimo że spór otworzyłem po 90 dniach tzn. kiedy czas na dostawę się skończył, to najpierw dali powód sporu "Invalid" we wstępnym "wyroku" rozpoznawczym jako że niby nadal zamówienie jest w trakcie czasu na dostawę xD. Kazali poczekać 3 dni na następną decyzję. Po 3 dniach zakończyli spór i jest zwrot środków.