Wpis z mikrobloga

Już za niecały miesiąc 20 rocznica ważnego wydarzenia w historii motoryzacji - zakończyła się produkcja jednego z ostatnich masowo produkowanych samochodów osobowych z silnikiem chłodzonym powietrzem, dłużej wytwarzano tylko Garbusa w Meksyku(do 2003). Warto dodać, że Maluch wyprzedził nawet Porsche 911, którego ostatnia wersja chłodzona powietrzem przestała być produkowana w 1998.
Oto artykuł prasowy z epoki dot. tego wydarzenia.
#samochody #motoryzacja #126p #ciekawostki
Ikarus_260 - Już za niecały miesiąc 20 rocznica ważnego wydarzenia w historii motoryz...

źródło: comment_1598078487PCG6FlfJ0KrpIi5qGPhW6k.jpg

Pobierz
  • 27
@jalop: Ja raczej pamiętam że tych nowych maluchów z ostatnich lat produkcji było sporo, przynajmniej na Górnym Ślasku.
Zwłaszcza po wstąpieniu do UE te starsze zostały przetrzebione szybciej niż eleganty. Około 2008 kiedy się widziało malucha to zwykle właśnie takiego z ostatnich lat produkcji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SonyKrokiet: ale mi nawet nie chodzi o kupowanie nowych tylko utrzymanie się tych co były na rynku. Nie znam statystyk ale strzelam, że ponad połowa osobówek w pewnych okresach to były maluchy. A zmiotlo je natychmiast.

Maluch elegant kosztował chyba coś koło 12k, polonez ok 22k. Nie wiem ile cienias czy Tico ale pewnie ze 2x tyle co maluch