Wpis z mikrobloga

Co by bylo, gdyby na wschodzie Polski powstalo konserwatywne panstwo katolickie, ktore skladaloby sie z 4 dzisiejszych wojewodztw?

- wojewodztwa podlaskiego
- wojewodztwa lubelskiego
- wojewodztwa podkarpackiego
- wojewodztwa swietokrzyskiego

Powierzchnia nowego kraju - 74866 km2 (porownywalnie z Czechami)

Ludnosc nowego panstwa - 6,67 mln mieszkancow (porownywalne z Bulgaria)

PKB kraju - 257 mld zl (porownywalne z Litwa, wg parytetu sily nabywczej)

Bezrobocie - 8,5% (5,9% dla PL w 2019 roku)

PKB na 1 mieszkanca - 36461zl (srednia dla obecnej PL - 55066zl)

PS. Uprzedzajac pytania - lacznik miedzy wojewodztwami lubelskim i podlaskim ma 3,6km w linii prostej, moznaby wiec wybudowac autostrade laczaca te 2 piekne krainy.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gospodarka #ekonomia #polska #heheszki #glupie
Pobierz J.....s - Co by bylo, gdyby na wschodzie Polski powstalo konserwatywne panstwo katoli...
źródło: comment_1598517697YGyHsVjKwINip4WfLh62h3.jpg
  • 89
no ale oddzieleniem wschodu dokładnie to uzyskasz, pozbędziesz się ze swojego kraju takich jak ja i wszyscy będą zadowoleni. Idealne rozwiązanie (ʘʘ)


@Czarny_Kot_: mieszkam w zachodniej Polsce. I mieszka mi się tutaj dobrze, jedyne co mi przeszkadza to ludzie leniwi jak Ty, nie możesz pojechać do lewicowej Hiszpanii, tworzycie sobie tam swój raj.
@Pikas: ale to jest akurat okoliczność bardzo sprzyjająca podziałowi: wy nie odczujecie odpływu siły roboczej a nas nie zaleje fala obcych kulturowo imigrantów zarobkowych z Rzeszowa i Białegostoku ()
@Jud-Suss: Zawsze mnie dziwi ta narracja, że PIS wygrał tylko na ścianie wschodniej, a na zachodzie poniósł sromotną klęskę. W większości samorządów rządzi mniej więcej równomiernie w całym kraju z nielicznymi wyjątkami i tak też wygrali ostanie wybory, nawet tam gdzie przegrali i tak relatywnie mało. Opozycja będzie przegrywać wybory do końca świata tak zaklinając rzeczywistość, a część to chyba pracuje dla JarKacza
@Czarny_Kot_: Jeżeli już ktoś miałby się odłączać to 3 pomarańczowe województwa bardziej odbiegają od reszty kraju pod względem poglądów, więc to ty możesz się odłaczyć od nas a nie my od was ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rafal90: Jeżeli mielibyśmy się przyłączyć dzięki temu do Niemiec, to pokaz mi, gdzie mam się podpisać xD wreszcie skończyłby się ten polski syf.
wschodnie ludy mogły realizować swoje wartości kulturowe nie będąc ograniczanymi przez liberalny, europejski Zachód ()


@Czarny_Kot_: Kto to plusuje XD

Przecież Zachód nie jest:

1) Ani trochę liberalny. Produkuje co raz to nowe ograniczenia, obostrzenia, zasady i "normy", stale ogranicza wolny rynek i gospodarkę.

2) Wartości prawdziwie europejskie, takie jak rodzina, tradycja, ich zachowanie oraz kultura #!$%@? w Polsce właśnie najbardziej te regiony.

Trochę