Wpis z mikrobloga

#paralotniarstwo #paralotnie Koledzy, jestem trochę leszczem w temacie paralotniarstwa, bo zrobiłem dopiero pierwszy stopień i 20 lotów, ale robię przymiarki żeby kupić sprzęt już. Wiem że odeślecie mnie do instruktora żeby doradził mi sprzęt, ale on chce mi opchnąć jedynie swój, ostatnio była mowa o mistral 6 z 2012, ale za stary i drogi :D bo za 3k. Doradźcie mi może jakiś model czy przedział EN pod moją wagę 94kg, celuje raczej w używkę na start, latać bym chciał raczej najwięcej termicznie start ze zbocza albo wyciągarki, ale nie chce też zamulacza jakiegoś. Przez chwilę myślałem o tym mistralu, ale mam świadomość że sprzęt idzie do przodu i teraz spoglądam na dudek nemo xx albo 4, coby to było coś chociaż trochę na czasie pod względem technicznym. Budżet w używce to 5k, chyba że jest jakaś perła która jest warta każdej ceny. Ufam waszej ekspertyzie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 13
@popo_von_kox: Hej, no właśnie mistral podobno potrafi łapać klapy przy wlocie do komina. A wypowiesz się na temat nemo xx albo 4? XX jest z 2017r do kupienia za 4500 używany, ale chyba bez przeglądu, tak że też mam wrażenie że wtopa może być ale rzekomo 15h nalotu. Odbiór tylko osobiście i po obejrzeniu czy można ufać zdjęciom w tej branży?
@Kopaczos: Nie umiem Ci pomóc. Ja kupiłem sobie nówkę, sprzedałem po 30h nalotu za połowę ceny nowego. Stan był bdb, ale nie kupowałem używek i sam nie wiem. Gdybym teraz miał brać to brałbym nemo i uprząż bez kokonu.
@Kopaczos: generalnie teraz w przedziale EN-A wszystko jest godne polecenia. Technologia tak poszła do przodu, że ciężko mówić, która firma jest na prowadzeniu. Ja teraz rozważam zakup Nova Prion 4, nówka za kwotę 6900 zł. W kwocie 5k ogarniesz jakieś fajne skrzydełko, prawie nowe, więc wybór należy do Ciebie. Co nowe to nowe, ale jednak tak jak kolega wyżej pisał - za pół ceny możesz wyrwać skrzydła z 20h nalotu. Tylko
@Kopaczos: Ja latam na nemo 4 i jestem bardzo zadowolony. Szczególnie wg mnie na początku latania jest ważny komfort psychiczny. A gdy jest silna terma i "#!$%@? w powietrzu" to lata się przyjemniej mając z tyłu głowy, że masz bezpieczeństwo pasywne na wysokim poziomie. Naoglądałem się już ludzi, którzy kupili skrzydła, które nie są odpowiednie do ich skillsów i siedzieli na starcie bo się po prostu bali :) Tak ostatnio nawet
@yeloneck: Chciałem tylko podkreślić, że obecnie te skrzydła serio dają radę - utarło się co do nemo, że jest typowym materacem (i oczywiście tak było np z dwójką), ale gdy wprowadzili XX to był przełom dla tego modelu. Poza tym cena jest dosyć zachęcająca bo nowe nemo kosztuje 7500-8500 zł