Wpis z mikrobloga

Gitaro-mirki, chciałbym sobie kupić nowego akustyka i bardzo spodobały mi się różne zdobienia, które nieraz widuje się u muzyków z topu na gryfach (i samym pudle/wokół otworu czasem też). W Polsce kojarzę, że kiedyś widziałem Marylę Rodowicz na jakimś festiwalu z takimi zdobieniami albo od jakiegoś czasu nowa gitara Zenka Martyniuka, która wygląda super właśnie z kwiatowymi zdobieniami na gryfie. Gdzie takie coś można dostać? Czy takie gitary w ogóle jakaś firma produkuje seryjnie? A jeśli nie, to jak się w ogóle do czegoś takiego zabrać - kupuję gitarę jaką chcę i szukam jakiegoś lutnika, który robi też zdobienia? Czy są jakieś firmy, które się w tym specjalizują i u nich załatwiam cały instrument od A do Z, tzn. kupuję "bazę" też u nich? Googlowałem długo, ale nic nie znalazłem odnośnie takich zdobionych akustyków w Polsce ani firm, które się tym zajmują (bo o gitarach seryjnie tak zdobionych to w ogóle nie ma mowy). Z góry dzięki jeśli ktoś wie, gdzie tego w ogóle szukać i ile orientacyjnie taka zabawa może w ogóle kosztować :)
#gitara #muzyka #pytanie
  • 6
@krul_goblinuw: kumam, dzięki - ale faktycznie, jak chodzi o te high-endowe firmy, które jasno reklamują swoje customy typu Martin czy Gibson to jednak nie moja półka cenowa ;) Tak do 2k chciałbym się zmieścić więc z seryjnych to pozostają mi tylko te Ibanezy wygląda na to. A orientujesz się, czy są jakieś firmy/lutnicy specjalizujący się w takich zdobieniach niezależnie od tych wielkich marek, żeby trochę obniżyć cenę takich dekoracji i móc
@DziubDziub74: nie mam pojęcia czy lutnicy u nas coś takiego robią, ale prawdopodobnie taka usługa będzie droższa niż seryjny Ibanez i tak.

Nie jestem lutnikiem, ale jak chcesz mieć wzór przez całą podstrunnicę, to prawdopodobnie nie obędzie się bez wyciągania i nabijania progów. Samo to podniesie sporo koszt.

Najlepiej po prostu poszukaj lutników w okolicy i podzwoń / napisz emaila z pytaniami.