Wpis z mikrobloga

Klient z USA do płatności wymaga ode mnie SORT CODE, ja używam Revolut Biznes do płatności w dolarach, jednak po kilkukrotnym kontakcie z supportem uzyskałem informację, że takiego kodu oni nie mają i jego użycie może spowodować, że przelew nie dojdzie. Miał ktoś taką sytuację? Pytałem również o możliwość utworzenia konta walutowego biznes w banku ING ( @ING_Bank_Slaski )i uzyskałem informację, że Sort Code to cyfry od 3 do 10 w Polskim numerze konta,a z kolei @EkspertPKO w jednej ze swoich wypowiedzi napisał, że "Sort Code, to inaczej kod BIC (SWIFT). W przypadku PKO Banku Polskiego, to BPKOPLPW". Czy wykonuje ktoś tutaj takie przelewy, bądź takie otrzymuje i wie czym jest sort code?
#dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma #revolut
  • 9
@panato: upewniałem się trzy razy czy nie wystarczy Swift i BIC, jednak za każdym razem to samo: "Our accounting team is saying that since they are using a US bank account, they are getting blocked sending payment because its requiring a SORT code. "
@Bartek4175: kiedyś miałem podobną akcję i sort code raczej był częścią naszego numeru rachunku, ale skończyło się to tym, że ich księgowy zadzwonił do banku i to ogarnęli. Tylko, że to było lata temu. Teraz mają takie konta, że przelew jest następnego dnia i kosztuje ich $5.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bartek4175: nie ma czegos takiego jak sort code poza Irlandia i UK. Moga potrzebować bank korespondenta twojego banku w USA. Ja podawałem dla aliora i był to specjalny numer konta w banku w USA i ABA routing czy coś takiego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bartek4175: miałem dostać odszkodowanie od linii lotniczych i próbowałem z sort code wyciąganym z numeru iban i #!$%@? doszło.

Generalnie jeśli przewalutowanie niestraszne to chyba jak otworzysz konto w funtach to jest tam sort code, ale nie wiem czy w ten sposób wszystko będzie grać
@Godric: Na czacie revolut mi mówili, że jak tak wyślę to nie dojdzie. Generalnie spytałem się, czy może nie chodzi im o BIC, bo to może być różnica w tłumaczeniach bankowych w różnych krajach, dam znać co odpiszą.