Wpis z mikrobloga

Witam Was kochani
Pytanko mam do Was. Niedługo wprowadzam się do swojego domu, który właśnie wykańczamy. Nie zalatwialem żadnej telewizji ani internetu. Ostatnio nie mam nawet czasu na telewizję i pomyślałem że wezmę zwykła antenę naziemna... I mi starczy. Pytanie tylko co do internetu. Jestem trochę zielony. Zawsze miałem zwykły internet na kablu. Nie chcę mi się trochę teraz dzwonić po monterów ciągnąć tych kabli itp.

Podpowiecie mi trochę jak działa mobilny internet? Dom ma ok 140m więc pewnie jakiś router bym musiał sobie do niego ogarnąć żeby jakoś to śmigało w domu... No chyba że ustawiłbym to centralnie na środku, żeby jakoś w miarę wszędzie to lapalo.

Ale zbytnio nie o to mi chodzi. Jak to jest z prędkością takiego internetu? Nie odczuwa się jakoś mega różnicy? No i kolejne pytanie... Wiem że jest limit GB. Myślicie ze takie coś mi starczy? Fakt faktem, że internetu używam głównie do stron, czasami mała ogląda sobie bajki na YT. Ale np myślałem kupić sobie nowa Fifę 2021 na PS4. Na tym internecie da się grać online ? Czy okaże się że będą lagi?

I pewnie zaraz okaże się, że na jego działanie duży wpływ ma pogoda. Boję się, że obejrze w internecie parę filmów i wykorzystam limit.

Ogólnie jakie jest Wasze zdanie? Warto wziąć taki internet? Czy lepiej już rozglądać się za zwykłym na kablu.
#internet #pytanie #internetmobilny #gsm #router #cyfrowypolsat #play #playstation
  • 6
@Redzi89: Mobilny internet sprawdza się u emerytów, albo jako dodatkowy. Jeżeli używasz Netflixa, Youtuba to szybko wykorzystasz limit. Po za tym w piątki gdy wszyscy siadają do Netfliksa net będzie siadał (za dużo osób na jednym nadajniku).

No i biorąc pod uwagę rozmiary aktualizacji do gier na konsolach, to one same potrafią zjeść limit 100-200GB w kilka dni. Prawda jest taka, że nie ma mobilnego internetu bez limitu w sensownej kwocie