Wpis z mikrobloga

  • 247
Nie rozumiem ludzi, którzy wchodzą na #elektroda w poszukiwaniu jakiejkolwiek odpowiedzi. Wchodzę z ciekawości w gałąź traktującą o komputerach i patrzę na te ich wypociny związane z diagnozowaniem hardware i ręce opadają. Oni tam wszyscy jak jeden mąż powtarzają jedną mantrę - "jaki rodzaj zasilacza, podaj zasilacz, wymień zasilacz". Myślałem, że to takie ich przywitanie, ale oni tam pytają o rodzaj zasilacza gościa, który pisze, że ma problemy z myszką. Z MYSZKĄ!!! To tak jakbym pojechał do mechanika, a ten się mnie pyta jaki mam zapach choinki przy lusterku.

Najlepsze jest jak te specjalisty dostaną odpowiedź, że PSU to jakiś Modecom czy inny Feel. Łoo chłopie, to wina zasilacza na 100%, wywal to gówno, bo on odpowiada za wszystko - że ci wentylator piszczy, że geforce ma wysokie temperatury, że na dysku pojawiają się bady, że w Szczawnicy rzeka wylała, a nasi nie dostali się na mundial. To jest wszystko wina zasilacza. I wtedy odchodzą uradowani, bo pomogli pytającemu, który teraz siedzi przed kompem i zastanawia się, dlaczego zamiast kropli oleju na wentyl i sprężonego powietrza za 10pln oni mu każą wymieniać zasilacz, który mimo że nie markowy, to pracuje już kilka lat.

Jeszcze lepsze akcje widać jak ktoś ma problem i wszystko opisze ze szczegółami. Oczywiście zaraz pojawi się mod ze swoim "hurr zasilacz albo kosz", pytający zbierze się w sobie, walnie specyfikację obejmującą przekrój kabli i kolor molexów, wrzuci co trzeba... i temat umiera, bo okazuje się, że zasilacz to prawilny BeQuiet czy Corsair i nie ma się do czego przyczepić, a więcej nie doradzą, bo znają się tylko na tym jednym elemencie :(
#heheszki #pasta #elektroda
  • 10
@Pitaq: wiem, że #pasta, ale mnie #!$%@? co innego: to, jak dobrze elektroda jest zindeksowana w google z gównianymi odpowiedziami. Czukając dowolnej technicznej rzeczy na dowolny temat na bank wyskoczy dwadzieścia linków do elektrody z odpowiedziami typu "było, szukaj", albo jeszcze lepiej ich wyszukiwarka z wyszukiwaną frazą i zerowym wynikiem wyszukiwania. Elektroda powinna dostać bana u Google. (°°