Wpis z mikrobloga

@Gusmag: ewolucja to ciąg przypadków mutacji genetycznych, dobrym przykładem jest niedźwiedź polarny. Kiedyś nie były one białe a następnie ich środowisko zaczęło się ochładzać. Właśnie prawdopodobnie wtedy przyszedł na świat osobnik z mutacją genu odpowiadającego za kolor futra. Łatwiej mu m.in. było się kamuflować w śniegu przez co ułatwiało zdobywanie pokarmu. Posiadał cechę która na tle jego gatunku sprzyjała przetrwaniu i przekazaniu tych genów dalej.
@pijekubusplay: Ewolucja ma przypadki kiedy jest mutacja genu ale jednym zdaniem ewolucja to przystosowanie do danych warunków a nie tylko losowa mutacja. Śmiało pisz, bo jestem ciekaw twojej odpowiedzi, a ja ze swoim wyjaśnieniem poczekam.
@pijekubusplay: czytałem gdzieś, że z łysieniem jest też tak, że z reguły pojawia się u facetów, gdy już są poza szczytem swoich możliwości rozpłodu toteż ewolucja nie zdołała wyeliminować genów zakolactwa. Szczególnie, że kiedyś duża część facetów nawet nie dożywała wieku, w którym mogliby zacząć łysieć
@Eugeniusz_Zua: Cieżko mi uwierzyć że 18, 19 latek może być poza szczytem swoich możliwości rozpłodu, gdy on dopiero wchodzi w ten szczyt. Zresztą zależy co oni uznali za łysienie, czy średnie zakola to już łysienie. Mogło tak być jak mówisz. Dla natury najważniejsze jest płodność faceta a nie włoski na głowie, są pary bezpłodne gdzie facet ma bujną fryzurę, 0 zakoli a nasienie bezużyteczne, ewolucja ewolucją ale mutacje zawsze się pojawiają.
@Lethorn: Ten "cel" ewolucji etc - to są zwykłe frazesy i antropomorfizacja. Każdy może w to wrzucić swoje domysły i naciągać dla swoich tez. Jedyne co jest pewne: natura dąży do rozrodu i podtrzymywania życia - jako nakręcone tak prawidłowości, wzorce podświadome związane z ciałem biologicznym.
@PeknietaMorda: Są też teorie że jesteśmy zaprogramowani na 140 lat i tylko złe środowisko i dieta powodują choroby serca.

@Eugeniusz_Zua: Być może tak. Chociaż na łysych też laski lecą więc włosy nie są dziś do niczego potrzebne. Z punktu widzenia ogolnego to tak, totalnie przegryw czyli brzydki koleś. Z punktu widzenia ewolucji bezpłodny facet to zupełny przegryw, bo nie rozmnoży się a to jest celem nr1 według biologii. Ale pewnie