Wpis z mikrobloga

202 + 1 = 203

Tytuł: Miecz przeznaczenia
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantasy/opowiadania
Ocena: 9/10

"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza" i tylko 304 strony*, a to trochę mało.

Czyta się bardzo przyjemnie, ale inaczej niż opowiadania w "Ostatnim życzeniu". Mam wrażenie, że w tych opowiadaniach autor bardziej skupił się na wstępie do sagi, stąd niektóre pozostawiają trochę niedosytu po przeczytaniu. I jakby brakowało mi tego drugiego dna, które widziałem w chyba każdym opowiadaniu z pierwszego tomu. Same opowiadania w większości ciekawe, historie wciągające, język barwny, kilka złotych myśli - podkreślonych cytatów, narracja Sapkowskiego, na poziomie Sapkowskiego.

Jeszcze takie spostrzeżenie - Lemmy Kilmister powiedział ponoć kiedyś "A czytanie to jedyna rzecz pozwalająca ci posłużyć się wyobraźnią. Gdy oglądasz film widzisz czyjąś wizję, nie?". Chyba jest w tym trochę prawdy, bo moje wyobrażenia bohaterów, miejsc, potworów, czy w ogóle świata są trochę spaczone przez kreacje czy to z gier, czy seriali. Zupełnie inaczej odbierałem świat wiedźmina, kiedy czytałem to wszystko po raz pierwszy kilkanaście lat temu. Chociaż muszę przyznać, że Jaskier Zamachowskiego jest lepszy mój.

A teraz bierę się za sagę.

*Przynajmniej ebook na moim czytniku.

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
Pobierz
źródło: comment_1599670866AwYiajH4wnVoeugd2c3FD7.jpg