Wpis z mikrobloga

#praca #pytanie
Pracuję ostatnio 24h i mam 24h po pracy wolnego, praca nie jest ciężka, mogę całą dobę siedzieć w internecie i trochę pospać w nocy na połamanym fotelu, z przerwami co dwie godziny na obchód. Jak zaczynałem pracę było nas pięciu, teraz tą samą pracę wykonują dwie osoby, w #!$%@? nadgodzin, co gorsza nadgodziny są wypłacane raz w roku w styczniu, tak to cały czas minimalna. Zwolnić się nie mając lepszej pracy? Przeglądam oferty o pracę, ale nic lepszego nie mogę znaleźć, a zdrowie też nie dopisuje i tylko nadaję się do lekkiej pracy, co robić?
  • 18
@fishchip: jak to jak raz w roku ? Gdyby tych nadgodzin było z 10 miesięcznie to spoko, ale u Ciebie przeciez tych nadgodzin masz ponad 150 miesięcznie? to za +/- 1500 nadgodzin rocznie, masz płacone dopiero w styczniu ?
@fishchip: rocznie możesz mieć 150 nadgodzin chyba, że inaczej mówi układ zbiorowy lub umowa o pracę - wtedy może być ustalone więcej z limitem max 416.

Nie zwalniaj się dopóki nie znajdziesz alternatywy ale generalnie ja bym spadał z takiej roboty.
@fishchip: no to obowiązują limity jak w art, który zalinkowałem : domyślnie 150 rocznie, chyba, że umowa lub zakładowy układ zbiorowy (to się ustanawia w porozumieniu pracodawca - rada pracownicza / związki zawodowe) mówią inaczej lecz nie więcej niż 416.
Coś wspominałeś o rencie więc zagaduję, że firma to zakład pracy chronionej (na papierze) i ogromną cześć Twojej pensji dostają z PFRON.
Oni mają zlecenie od klienta (np ochrona), Ty wykonujesz