Wpis z mikrobloga

#laptopy #laptop #pytaniedoeksperta #elektronika #acer

Mirkowie! Szukam pomocy eksperta, ewentualnie ekspertów. Chodzi o mojego laptopa. Chcę do niego dorzucić troszkę ramu (aktualnie ma 4gb) do maksymalnych 16 i dodać mu dysk SSD. Problem polega na tym - nie wiem jakie kupić, i czy w ogóle mogę jakieś coś pasujące do tego lapka kupić. Moja maszynka to acer aspire v5-591g-59mv.
Generalnie chodzi mi o to żebym mógł system wrzucić na SSD.
Dodatkowo od razu chciałbym wymienić termoplastę i go troszku przeczyścić (tak fizycznie) żeby obniżyć mu troszkę temperaturę.
Budżet mam do tak 500-600 ziko :v
Bardzo dziękuje z góry za wszelką pomoc.
  • 6
@Tymian: Dziękuje :v
Tak swoją drogą sprawdzam ten lapek i tak kija z niego ogarniam xD
Tzn niby jak patrzę na filmikach to tam m.2 mają, ale za to jak patrzę na stronę acera czy nawet zaglądam do lapka to pokazuje, że nie ma i jest tylko SATA :v
Lepiej oddać go do jakiegoś speca (fakt wykasuje pewnie troszkę ale cóż trudno), czy samemu to ogarniać? :v
@Yamikaze: jesteś w stanie sam to ogarnąć jeśli kiedykolwiek składałeś klocki lego
oddawanie do speca to ryzykowane jest.
Już ile kompów ratowałem po spechach to #!$%@? dramat. Brak połowy śrub, połamane, brak mocowań dysku, wymieniać można w nieskończoność.

Po prostu go otwórz a wcześniej wpisz w jutup "model laptopa ram and drive upgrade"