Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 56
#koronawirus #covid19 #covid1984 #plandemia

Ale wlasnie mialem sytuacje.

Wchodze do zabki, robie zakupy. Pani zza lady krzyczy cos o maseczce. Mowie nie mam i dalej robie zakupy. Na co pani stwierdza, ze mnie nie obsluzy.

Ja: OK, w takim razie wzywamy Policje.

Policja przyjechala, zanotowala interwencje i jutro ide zlozyc doniesienie o popelnieniu wykroczenia z art 135 kw.

Sprzedawczyni dostanie mandat.

Teraz najlepsze. Podczas interwencji do sklepu wchodzi dwoch sebkow yez bez maseczek, pani pyta o maseczki, a typ mowi, ze ma astme, potem pyta go jakies zaswiadczenie, na co typ mowi, ze nie ma i zostaje obsluzony, bo UWAGA !!

Podal powod dlaczego nie ma maski. Ja nie podalem, wiec mnie nie obsluzyla, bo ani nie mam zaswiadczenia, ani nie podalem powodu.

Skad Ci ludzie czerpia wiedze? Jeszcze mi wlasciciel sklepu tlumaczy, ze to jego wewnetrzny regulamin i moze sobie w nim ustalac jakie chce warunki.

Beka z koronopanikarzy, ktirzy nie znaja swoich obowiazkow i nie znaja obostrzen, na ktore nalozyl na nich ustawodawca.
  • 74
@Karoleer a to że w sądach trzeba nosić maseczki to nie jest fuck logic sądów? XD

W Suwałkach wyrok zapadł w pierwszej instancji a wiadomo, że sądy w pierwszej instancji często orzekają śmieszne wyroki. Kasjerka oczywiście się odwołała od wyroku. Zobaczymy jak sąd to ugryzie.
W tej sprawie mam odpowiedź Ministerstwa Zdrowia. Podtrzymują swoją interpretację i rozpisali się aż na 4 strony jeśli chodzi o obsługę klienta bez maseczki i przy okazji
@arysto2011: miałem podobna sytuację jako kasjer z tym że w moim sklepie są kasy samoobsługowe. Typ wezwał policja ona go zlała ciepłym moczem i przyjechała dopiero po 50 min. Ogólnie to się z niego pośmiali bo przecież ma możliwość kupna w kasie samoobsługowej XD nie rozumiem takich ludzi jak ty, kasjerzy są tylko zwykłymi szeregowymi, mamy nie sprzedawać ludziom bez maswczek więc to robimy. Każdy sklep ma swój regulamin, a ty
@arysto2011: Ja mam bekę z tych rycerzy walczących o niewiadomo co, zawsze się znajdzie taki awanturnik, który na sile musi błyszczeć, a ze nie ma czym to się przeciwstawi ogólnie przyjętym zasadom, kojarzy mi się to z takim 5 latkiem, który strzela fochy bo chciałby coś już znaczyć w tym społeczeństwie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@misiorozpusty: regulamin sklepu nie moze byc niezgodny z prawem. W Polsce nie obowiazuje zaden paragraf, ktory pozwala na nieobsluzenie klienta bez maseczki.

Jest za to pragraf na cwanego sklepikarza, ktory chcialby stosowac podwojne standardy i sprzedwac komu chce uzywajac wewnetrznych regulaminow.

Regulamin, pfff... Moge wiec zalozyc sklep i w regulaminie okreslic, ze nie sorzedaje niczego murzynom, gejom, kobietom?
@arysto2011: Ojej, chyba żyjesz w jakimś alternatywnym świecie. Myślisz, że jak złożysz doniesienie to jest to równoznaczne z mandatem dla osoby na którą to robisz? Oświecę Cię. Policjanci gdyby chcieli to dali by kobiecie mandat na miejscu, a tak.kretynie, postanowili zmarnować ci jeszcze pół dnia na wizytę na komisariacie, a oni później uznają, że żadnego wykroczenia nie było. Żeby się tylko tak skończyło, a nie wnioskiem u ukaranie do sądu dla
@arysto2011: Pamiętam jak w jakimś sklepie Pani przyczepiła się do szczupaka z 20 cm w łapie a na wytatuowanego koksa nawet nie spojrzała. Normalnie koksu kupił i wyszedł a szczupak stał i nie wiedział co ma zrobić xD
Jeszcze inna sytuacja ze mną w roli głównej. Pani przy kasie samoobsługowej z daleka krzyczy, że maseczka i bez niej nie mogę nic kupić. Podchodzi do mnie i widzi w koszyku dwie droższe
  • 0
@Anien Mam głęboko w dupie czy nie nosi maski bo nie wierzy czy ma po prostu w nią #!$%@?. Kontekst mojej wypowiedzi skupia się na czymś innym.
@qrk: Nawet jeśli główny cel twojej wypowiedzi był inny, to powiązanie, które wytworzyło się w twoim mózgu jest ewidentne: Nie nosi maski, to pewnie uważa, że wirus nie istnieje. Dlatego właśnie mam bekę, ze spranego mózgu
@Karoleer: jest bardzo źle bo w sądach trzeba nosić maseczki podczas gdy wyroki sądów idą w kierunku negowania tego. XD Mamy wolne i głupie sądy, zresztą jak całą resztę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)