Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam. Na poddaszu będę ocieplać skosy pianą PUR aż do samej kalenicy. Poddasze chce podzielić na cześć mieszkalną i strych oddzielając to płytą OSB (podłoga strychu) oraz płytami gk (sufit części mieszkalnej). Między płytami gk a OSB będą przechodziły rury peflex od rekuperacji. I teraz mam pytanie - czy muszę dodatkowo ocieplić tą przestrzeń sufitu podwieszanego? Jeśli tak to może to być wełna?

#budownictwo #budowadomu #wentylacja #rekuperacja
  • 17
@Toudi92: Nie ma takiej potrzeby, daj tylko paroizolacje, jedyne co możesz zrobić to owinąć rury od rekuperacji wełną. I najlepiej zrobić sobie osobne pomieszczenie na rekuperator bo hałasuje
@Toudi92: jeśli masz pianę do samej kalenicy to nie musisz, nie mniej jednak aby wygłuszyć ewentualne stuki po podłodze strychu ja bym dał wełnę, nawet jakąś tańszą, byleby wypełnić.
@Toudi92 jeśli nie dasz izolacji to rury i tak pójdą w ciepłym pomieszczeniu. Ja na twoim miejscu chyba dałbym jakąś welne. Nie musi być jakaś niska lambda. Ile masz powierzchni stropu?
nie będzie tak że przez brak ocieplenia całe ciepłe powietrze będzie szło pod kalenicę i przez to będę mial większą kubaturę bo ogrzania?


@Toudi92: będzie, zwiększasz powierzchnię izolacji więc i większe straty ciepła będą