Wpis z mikrobloga

Mirasy z #rower i #gravel podpowiedzcie nieco - czy za 2000-2500 złociszy da się kupić gravela do NAPRAWDĘ rekreacyjnej jazdy? Robię może 100km tygodniowo, jak mam czas i chęci, a potem rower następne dwa tygodnie gnije w rowerowni, więc rocznie może tysiak się uskłada. Mam teraz 18 letniego "górala", którego zwyczajnie nie warto remontować (dodatkowo mam źle dobrana wysokość ramy, ergo niezbyt to wygodne dla mnie). Myslałem o gravelu z Decathlona, ale może w moim budżecie jest coś, co sprawdzi się lepiej?
  • 11
@Podstarzaly_Mandalorianin: romet aspre? Czemu chcesz gravela, jego ceny poszybowały w górę jak złoto podczas kryzysu oraz mało ich na rynku, może jakaś szosa fitness/ cross gdzie wejdzie szersza opona, imo 32-35 jest uniwersalną oponą, dość niskie opory toczenia i nada się na polne drogi szutry.
@Podstarzaly_Mandalorianin: Szalenstwo jest, ale u producentów rowerów np Romet, Kross etc. To są ceny zawyżone o 20-30% od tego ile taki rower normalnie kosztuje. Taki Triban RC500 oraz RC520 są idealnymi przykładami że można poskładać fajne rowery, na fajnym osprzęcie i sprzedać je w normalnej cenie :).