Wpis z mikrobloga

Test karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3080 - Premiera Ampere!

GeForce RTX 3080 to pierwsza karta graficzna NVIDII wykorzystująca architekturę Ampere, która przynosi duże zmiany w budowie rdzenia, nowe rozwiązania technologiczne i ogólnie solidny wzrost wydajności. Jeśli jesteście ciekawi jej wydajności, poboru mocy, osiąganych temperatur, kultury pracy czy możliwości OC to zapraszamy do naszego premierowego testu!

https://www.purepc.pl/test-karty-graficznej-nvidia-geforce-rtx-3080-premiera-ampere

A w razie pytań chętnie odpowiemy zarówno tutaj jak i na portalu, w komentarzach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#purepc #pcmasterrace #komputery #technologia #nvidia
Pobierz PurePC_pl - Test karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3080 - Premiera Ampere!

GeFor...
źródło: comment_1600261339tIV1Bvl8s9iCFMZvVgP0uT.jpg
  • 76
"Takiemu GPU przydałoby się więcej VRAM niż skromne 10 GB, co niebawem nastąpi, ponieważ w październiku część producentów powinna wprowadzić do oferty modele dysponujące 20 GB GDDR6X" Ale to jakieś potwierdzone info czy spekulacje?


@PurePC_pl:
@PurePC_pl: panie kolego i9-9900k + rtx 3080. zasilacz be quiet! 650W Straight Power 11. widzę na slajdach, że daje radę bo 560W max zżera. Zostawić jak jest czy byś myślał nad zmianą.
@PurePC_pl: pierwszy raz śledzę samą premierę nowych kart. Mówi się o cenach karty która ma wyjść jutro że ma być taka jak dziś 2080? To znaczy że jutro 2080 niesamowicie potanieje czy 3080 jeszcze nie będzie tak szybko cieszyło się dostepnoscia czy regularną ceną i z czasem to się dopiero wyrówna... pytanie kiedy składać kompa tak by się to najbardziej opłaciło?
@PurePC_pl: jak dobrze że nie kupiłem 2070 super, a już się przymierzałem xD a tu 3080 średnio 2x wydajniejsze, liczę więc że w takiej samej cenie jak 2070s czyli ok.$500 uda się kupić 3070 i po OC odpalić RDR2 w 1440p w 60fps.
Nie mogę się doczekać testu 3070 u was, bo widzę że macie rdr2 w testach a także po OC ;).
Jest wam mniej więcej znana jakaś data kiedy
@Morgoth143: @Moted: Potwierdzone info, bo COŚ mamy mieć na testach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ethics: Ale zdajesz sobie sprawę jakie ustawienia graficzne oferuje konsola (tj. low) i jak wygląda tam reklamowane "4K", prawda? Konsole to ma być przystępne granie dla mas, a nie najlepsza grafika w najwyższym FPS.

@thority: Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, bo nie wiemy w jakim stanie jest Twój zasilacz i
To dopiero wyjątkowe PCB, co?


@PurePC_pl: Wyjątkowe? Dobre, tego jeszcze nie słyszałem, to powinno być zaliczone jako pierwsza wada tej karty.
Według slajdów z konferencji wyświetlonych przez nvidię: Pcb jest o 33% mniejsze w porównaniu do rtxów 2000 w wersji funders edition.
Przez to elementy na płytce pcb są umieszczone bardzo blisko siebie, praktycznie dolegając do siebie, brak większych odstępów pomiędzy nimi.
Wady tego typu rozwiązania: Cieplejsze sekcje na karcie rozgrzewają
Pawci0o - > To dopiero wyjątkowe PCB, co?

@PurePC_pl: Wyjątkowe? Dobre, tego jeszc...