Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Patrzę na ten festiwal wyśmiewania #przemcel i nóż w kieszeni mi się otwiera. Ludzie, serio?

Panowie, ja rozumiem, że to z boku wygląda komicznie, ale niektórzy z Was przesadzają. Grubo przesadzają.

Jaki jest wasz cel? Chcecie, żeby ten chłopak targnął się na swoje życie? Dowartościowuje Was to, co robicie? Czujecie się dzięki temu lepszymi ludźmi? Jeśli tak, jakim prawem robicie to jego kosztem?

Ja wiem, że jego robienie z siebie gwiazdy na Instagramie jest niepoważne. Nie wnikam w powody, przypuszczam, że jest mało inteligentny i ma niskie umiejętności społeczne. Takie sprawił na mnie wrażenie - mieszkałem kiedyś na poznańskim Grunwaldzie i często robiłem zakupy w Lidlu, gdzie był kasjerem. Dobrze go pamiętam przez charakterystyczny wygląd. Nikomu to jednak nie daje prawa do wyszydzania go ani do wypominania mu jego postów, jakkolwiek żenujące by one nie były. Nikomu nie robi tym krzywdy. Normictwo wystarczająco mu dowala, już wystarczy. Wy nawet nie powinniście tego robić z bardzo prostego powodu - wielu z Was ma za sobą straszną przeszłość. Wielu pisze o byciu gnębionymi w szkole, w rodzinie, w pracy czy w otoczeniu. Jednak z jakiegoś powodu nie przeszkadza Wam to w dowalaniu temu chłopakowi, w robieniu ośmieszających memów czy w naigrywaniu się z niego w komentarzach. Wasze przeżycia niczego Was nie nauczyły? Już zapomnieliście jak to boli? Chcecie, aby inni okazali Wam empatię, a sami jej nie macie.

Po prostu nie mieści mi się w głowie, że są ludzie, którzy zachowują się jak szkolni oprawcy niszczący życie cichemu, spokojnemu koledze z klasy, którzy po zadrwieniu z niego w Internetach tak po prostu patrzą w lustro nie mając żadnych wyrzutów sumienia. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego tak wielu inteligentnych ludzi, którzy tworzą ten portal zachowuje się tak, jakby nie rozumiało skutków swoich działań. Ja wiem, że Przemek też zachowuje się tak, jakby nie rozumiał, co robi. Ale on robi krzywdę przede wszystkim SOBIE, a nie Wam. Może wydaje mu się, że inaczej nie zyska przyjaciół. Może wierzy, że tak znajdzie dziewczynę. Może był zawsze na uboczu i chce tylko trochę uwagi. Może nie wie, jak podnieść sobie samoocenę i desperacko chwyta się wszelkich sposobów, jakie przyjdą mu do głowy, stąd te posty na Instagramie. A może za za sobą przerażające wspomnienia ze szkoły czy z domu rodzinnego i sobie z nimi nie radzi. Nie zauważyłem jednak, aby kogokolwiek wyśmiewał i atakował. Natomiast niektórzy tutaj robią to regularnie. Wyśmiewanie czy podpuszczanie do robienia żenujących rzeczy osoby mniej inteligentnej od siebie moim zdaniem prawie nie różni się od sytuacji, gdzie większy bije dla zabawy mniejszego. Oba czyny są równie obrzydliwe i niegodne osoby z RiGCzem.

I nie mówcie, że chcecie mu "pomóc" czy zrobić "terapię szokową". Nie tędy droga. Na tych ostatnich zdjęciach już widzę przerażającą pustkę w jego oczach, gość na bank próbuje ukryć potężną depresję. Na pewno czuje się zagubiony w życiu. Jak zobaczyłem to zdjęcie to aż musiałem dodać tego posta. Ten wyraz twarzy mnie poruszył jako człowieka, który posiada coś takiego jak empatia i zwykłe, ludzkie współczucie.

Zamiast nabijać się z niego uświadomcie mu, co robi nie tak. Tak, wiem, że niektórzy już pisali i ich poblokował. Ale to na pewno lepszy sposób dotarcia do niego niż publiczne okazywanie mu pogardy i pisanie postów, które go po prostu bolą. To jest logika starszego brata, który bije młodszego, żeby "zrobić z niego mężczyznę". To tylko pogorszy jego stan. Jak nie zrozumie 100 razy to pisać 1000, aż zrozumie. Poza tym jak mnie obsługiwał na kasie nie gadałem z nim, ale jak na moje to jest prosty, poczciwy chłopak o dobrym sercu, choć przez swoją niską samoocenę i nieporadność robi dużo błędów. I te błędy na pewno dają mu wystarczająco dużo stresu i powodów do zmartwień. Wy się do tego dokładać nie musicie.

Zastanówcie się nad tym co robicie. Pomyślcie, czy warto potem patrzeć sobie w oczy w lustrze ze świadomością, że może przyczyniło się do czyjegoś samobójstwa. Czy chcecie mieć na sumieniu niewinną osobę?

#przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f62075ff49ad326e7b19ccf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 36
OP: @Dykto13 Tak rzeczywiście, tak mało jest prawdopodobne, że mieszkałem w dzielnicy jednego z największych miast w Polsce i robiłem zakupy w pobliskim markecie. No k*a popatrz.

Akurat od jakiegoś czasu przeglądam wykop, akcję z komornikiem, marsami, promowaniem insta, wakacjami do Kołobrzegu znam, więc akurat się orientuję, o co chodzi z tym gościem. I dalej nie popieram tej szydery. Masz jakieś kompleksy i sobie z nimi nie radzisz?

A cepa
OP: Ja? xD No chyba z twojej strony :) To ty wyzywasz ludzi, którzy krytykuję wyśmiewanie się z Przemka.

Gadam z anonima bo konta nie mam, tylko przeglądam stronę. To coś zmienia? Co ma kierowca do tej historii, nie masz argumentów i próbujesz za wszelką cenę odbić piłeczkę?

Ja tam nikomu nie mówiłem, że "im coś pokażę". Natomiast gardzę takimi trollami, które podbijają sobie samoocenę wyśmiewając chłopaka w internetach. Żałosne, naprawdę...
OP: Ja? xD No chyba z twojej strony :) To ty wyzywasz ludzi, którzy krytykuję wyśmiewanie się z Przemka.

Gadam z anonima bo konta nie mam, tylko przeglądam stronę. To coś zmienia? Co ma kierowca do tej historii, nie masz argumentów i próbujesz za wszelką cenę odbić piłeczkę?

Ja tam nikomu nie mówiłem, że "im coś pokażę". Natomiast gardzę takimi trollami, które podbijają sobie samoocenę wyśmiewając chłopaka w internetach. Żałosne, naprawdę...
@AnonimoweMirkoWyznania: poznałem Przema na żywo i wymieniłem z nim parę zdań jak pracował w Lidlu, a wcześniej znałem go tylko w widzenia, bo wychowaliśmy się na tym samym osiedlu (tak jak i jego brat, Piotr)

naprawdę nie ma chłopak lekko w życiu przez wzgląd na geny (wygląd, niskie IQ) i choć nienawidzę swojego życia, to za nic w świecie bym się z nim nie zamienił

szydzenie z takich ludzi to czysta
OP: Ja? xD No chyba z twojej strony :) To ty wyzywasz ludzi, którzy krytykuję wyśmiewanie się z Przemka.

Gadam z anonima bo konta nie mam, tylko przeglądam stronę. To coś zmienia? Co ma kierowca do tej historii, nie masz argumentów i próbujesz za wszelką cenę odbić piłeczkę?

Ja tam nikomu nie mówiłem, że "im coś pokażę". Natomiast gardzę takimi trollami, które podbijają sobie samoocenę wyśmiewając chłopaka w internetach. Żałosne, naprawdę...
OP: @ciapex Może nie ma tak ciężko jak na przykład osoba niepełnosprawna, ale z wymienionych przez Ciebie powodów ma mocno pod górkę. Też bym się z nim nie zamienił.

Z ciekawości - na którym osiedlu się wychowaliście? Ja mieszkałem ponad trzy lata na Kopernika. Jakoś chyba w 2013 albo 2014 pracował na kasie, nie pamiętam dokładnie.

Wygląd to inna kwestia, bo jego brat chyba ma dziewczynę, ale gorzej z brakami w
OP: @ciapex Miałem na myśli raczej osoby jeżdżące na wózkach, niewidome, sparaliżowane itp.

Mimo wszystko jego brat chyba jakoś sobie radzi, przecież zdaje się ma kobietę.

Willowa dzielnica, czyli rodzina nie najgorzej sytuowana. Teoretycznie powinien mieć łatwiejszy start w życie niż wiele osób. Ale jednak niska samoocena wszystko niweczy.

@Dykto13 Jak takie "śmieszki" twojego pokroju będą ciągle musiały się dowartościowywać pokazywaniem, jakie są zajebiste, bo wyśmiewają chłopaka w internecie to jemu