Wpis z mikrobloga

Mój wpis z czerwca. Kukle swędzą.

BOLZGA STRONK ZACHÓD ZAZDROŚCI NAM DOBROBYTU VOL.2137

Popatrzmy na bogactwo w kraju dumnych husarzy na przykładzie nowej konsoli. PS5 ma kosztować w UK 600 funtów. Przyjmując, że najniższa płaca w UK dla osób 25+ to około 1450 funtów, możemy przy użyciu specjalistycznych metod obliczyć, że cena nowej konsoli PS5 w UK to około 41% ichniejszej pensji minimalnej.

Fajnie mają. To teraz żeby równie fajnie było w BOLZCE, to cena tej konsoli u nas powinna wynosić ok. 780 złotych. Czyli 41% pensji minimalnej. Wyobrażacie sobie nowe PS5 za 780 złotych?
O ile zakład, że ta konsola będzie u nas kosztować więcej niż wynosi minimalna?

Jesteśmy biedakami.

#ps5 #playstation #gry #takaprawda #polska
  • 7
@imajoke: no w kwestii sprzętu jesteśmy w dupie i w zasadzie chyba tylko w tej kwestii. Każde miejsce ma swoje plusy i minus ale jedno Ci powiem - na minimalnej krajowej wszędzie masz źle. WSZĘDZIE. Nie przeliczaj dolarów na złotówki - to tak nie działa. Nie słuchaj wykopowych ekspertów bo ja już ostatnio miałem z nimi rozmowe o mieszkaniach w centrum chicago za 100k$ XDDD chyba na dzielnicy z czarnuchami gdzie
@imajoke: pozwolę sobie jeszcze z drugiej strony policzyć, czyli ile godzin taki brytol musi #!$%@?ć na konsolę i gry, a ile polak-robak. Zakładam że:

- Minimalna stawka godzinowa w UK to 8,72 GBP.
- Minimalna stawka godzina w Polszy (rekordowo wysoka!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)) to 17 PLN

- Cena PS5 w wersji z napędem w UK to 449 GBP
- Cena konsoli w Polsce to