Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się ze nie warto kupować takich gowienek. Ja dostalalam kiedys od babci i wcale mnie to nie skłoniło do astronomii, mimo zapału. Taki szajs. Sypie się w rękach. Polecam rzeczywiście iść w strone lornetek jeśli trzymamy sie takich cen. Wiadomo ze teleskop lepiej się kojarzy i profesjonalniej, ale po co tak na sile budować nastrój skoro można mu więcej w lepszej jakości pokazać. Ewentualnie jakiś statyw do lornetki
@el_flaco no na początek do obserwacji najlepsze teleskopy 8 calowe. Ja polecam dobsona, ale no to juz jest w okolicach tysiąca, jak poszukasz używanych moze i po 900 to zależy, ale trzeba sie pilnować jak sa niskie ceny zeby nie wyszło ze jakieś części sa do wymiany, bo jak się na tym nie znasz to ciężko to ogarnac i finansowo tez można nie wyjść na tym jakos super
Takim Sky-Watcher SK1309EQ2 mozesz obserwować obiekty z katalogu Messiera, część z NGC no i wiadomo planety czy księżyc. Ale to tez przy założeniu idealnych warunków jeśli chodzi o obiekty głębokiego nieba, planety typu Jowisz nie sa jakieś wymagające do obserwacji, tak samo ksiezyc itp. Wiec Sky watcher nie jest takim złym wyborem, ale z kolei to i tak juz dwukrotnie wyzsza cena niż zakładasz.
@Oddzial_zakazny Młody to mój syn, więc wiem że lubi obserwować niebo. Teleskop chce kupić mu nasz przyjaciel na prezent komunijny. Ja się na tym nie znam, więc wołałem zapytać tutaj, żeby nie kupić szajsu. Wolę dołożyć że swojej kieszeni, żeby młody się nie zracił, ale nie chce też wywalić kasy na ewentualny słomiany zapał.
@el_flaco aha i ogólnie polwcam bardziej stacjonarne zakupy, bo zawsze można dopytac sprzedawcy o alternatywy itp. No i nie zniszczy się w transporcie a potem moze być z tym problem. Ja kupowalam w sklepie teleskopy.pl który oczywiście dziala tez internetowo, ale nie wiem czy jest u ciebie w mieście bo sa chyba trzy stacjonarne placówki
@el_flaco Tu jeśli chodzi o te droższe około. 1000:
Większość osób ktore znam i ja sama zaczynały na dobsonach osmiocalowych, teraz nowsze sa bliżej 2 k niż tysiąca, jak ja kupowalam były tańsze, ale na olx i innych temu podobnych znajdziesz dużo taniej. Ale tak jak mowilam trzeba dopytac na pewno czy nie sa do naprawy.

A nowe tak poniżej tysiaca to:
Sky-Watcher SK1309EQ2

Tu można go kupić, nowy i zaufana strona:
@el_flaco właściwie ten Synta 130/900 ma bardzo dobre opinie na stronie z tego co widze no i sam możesz ocenić specyfikacje które sa opisane, ale oczywiście wszystkie przedstawione sa przy idealnych warunkach, ale skoro z niebem jest tak jak mówisz to myślę, ze na luzie warto