Wpis z mikrobloga

@monarchy88:

oddaj prawko i kluczyki. Znak obowiązuje do najbliższego skrzyżowania włącznie, a tam masz serię skrzyżowań.


Oddaj prawko i kluczyki, bo znak D-1 obowiązuje do odwołania.

Ja #!$%@?ę, naprawdę nie uczą teraz tego na kursach?

Skąd ktoś, kto wyjechał z uliczki po prawej i skręcił w prawo ma wiedzieć, że ma pierwszeństwo?


A skąd ma wiedzieć, że jest w mieście i ma jechać 50? Ja mówię o zbyt dużej liczbie D-1
Oddaj prawko i kluczyki, bo znak D-1 obowiązuje do odwołania.


@janekplaskacz: Tutaj masz racje że skrzyżowanie go nie odwołuje. Jednak i tak według mnie lepiej jak jest oznakowane.
Lepiej się jeździ jak masz informację że droga po prawej jest podporządkowana. Bo u mnie jest takie skrzyżowanie że droga leci z pierwszeństwem a po prawej droga podporządkowana tylko zapomnieli dać znaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜
@Yurakamisa: Po pierwsze - tak jak napisał Mirek powyżej - znak D-1 obowiązuje do odwołania.

Po drugie, zgodnie z przepisami, znak D-1 musi być powtarzany przed skrzyżowaniem jeśli między skrzyżowaniami jest więcej niż 50m. Jeśli jest mniej, to tego znaku się nie powtarza. Jeśli jest więcej niż 50m i znaku nie ma - błąd organizatora ruchu.

@monarchy88

Znak obowiązuje do najbliższego skrzyżowania włącznie

Ech...

tam masz serię skrzyżowań

Jeśli odległości między
@monarchy88:

ok, mój błąd.


To może następnym razem zastanów się zanim napiszesz: oddaj prawko, co?

Ale still, d-1 oznacza drogę z pierwszeństwem lub jej kontynuację.


No coś ty?

Postawili za każdym skrzyżowaniem


Przed

żeby ktoś, kto wjechał na drogę z pierwszeństwem od razu wiedział, że na niej jest.


Szkoda, że znaku teren zabudowany nie powtarzają. Przecież też mogą nie wiedzieć i jechać 90 km/h. No i ciekawe jak kierowcy ogarniają wyloty
@horizontal_vertical:

Po drugie, zgodnie z przepisami, znak D-1 musi być powtarzany przed skrzyżowaniem jeśli między skrzyżowaniami jest więcej niż 50m. Jeśli jest mniej, to tego znaku się nie powtarza. Jeśli jest więcej niż 50m i znaku nie ma - błąd organizatora ruchu


I to jest mega idiotyczne, bo prowadzi do znakozy. Powinna być dopuszczona większa odległość.

@Yurakamisa:

Jednak i tak według mnie lepiej jak jest oznakowane.


Więcej nie znaczy lepiej.
Po drugie, zgodnie z przepisami, znak D-1 musi być powtarzany przed skrzyżowaniem jeśli między skrzyżowaniami jest więcej niż 50m. Jeśli jest mniej, to tego znaku się nie powtarza. Jeśli jest więcej niż 50m i znaku nie ma - błąd organizatora ruchu.


@horizontal_vertical: To u mnie jest skrzyżowanie gdzie znak z pierwszeństwem znajduje się jakieś 200 metrów od tego skrzyżowanie co wyżej. A za nim dopiero znak że kolejna droga jest podporządkowana.
Czekaj. Jak chcesz się w kogoś wpierdzielić mając pierwszeństwo żeby była twoja wina? Wyloty mają i miały prawilne znaki A-7.


@janekplaskacz: gorzej jak ich też brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo ktoś w nocy podpierdzieli