Wpis z mikrobloga

Serdeczne *** pocztę polską. Na początku miałem napisać że super, że to nie prawda co ludzie piszą o tej firmie, że długo idą paczki itd. Zamówienie w sklepie złożone o 21 w poniedziałek, o 17 następnego dnia paczka na sortowni ktoś powie no szybko. Zamówienie krajowe więc normalny czas realizacji to pewnie w obecnej sytuacji z pięć dni roboczych a ja już po trzech dostaję informacje (czwartek o 9:02) że paczka dojedzie. Super sprawa, i tak siedzę w domu bo rok akademicki za tydzień więc czekam i skroluje wykop. Godzina 15:20 dostaję wiadomość że paczka jest do odebrania w urzędzie pocztowym 9 km ode mnie. Co jest, zamawiałem do rąk własnych do domu. Szybko sprawdzam maila z informacjami i jak byk stoi mój adres domowy a opcja odbiór w punkcie UP nie jest nawet zaznaczona. Szybkie przemyślenie i idę do skrzynki na listy a tam awizo. Cały dzień siedziałem w domu wraz z siostrą (też studia) i jedyny moment kiedy wyszedłem z domu to aby zadzwonić stojąc przed własnymi drzwiami wejściowymi a mimo wszystko łatwiej było wypisać kartkę abym jutro jechał sobie 9 km do najbliższego punktu pocztowego niż wziąć w rękę 1,18 kg karton i przynieść go 5 metrów dalej niż znajduje się skrzynka na listy.
Sam pracowałem jako doręczyciel dla dwóch różnych firm i wiem że czasami się nie chce iść na wysokie piętra sprawdzać czy odbiorca może jest w domu i ma zepsuty domofon jednak zawsze wchodziłem bo tak wymaga pracodawca i takie są zasady ale ja mieszkam na parterze. Jak bardzo można być leniwy i wykonywać swoją pracę na odpi
*ol?

  • 10
@wulkix:

Sam pracowałem jako doręczyciel dla dwóch różnych firm i wiem że czasami się nie chce iść na wysokie piętra sprawdzać czy odbiorca może jest w domu i ma zepsuty domofon jednak zawsze wchodziłem bo tak wymaga pracodawca i takie są zasady ale ja mieszkam na parterze. Jak bardzo można być leniwy i wykonywać swoją pracę na odpi***ol?


He he. Z drugiej strony skoro pracowałeś to wiesz jak często ktoś składa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wulkix:
Czyli Paczka Pocztowa (Priorytetowa lub Ekonomiczna)? Sklepy bardzo rzadko wysyłają tą usługą, ze względu na cenę (to usługa powszechna, więc cena nie podlega negocjacji) do tego muszą doliczyć VAT dla klienta. Częściej można się spotkać z Pocztex Kurier48 lub Pocztex Ekspres24.
@pcela: Poczta Polska Pocztex Kurier 48 z dostawą do klienta zgadza się, co do ceny nie ma to dla mnie znaczenia bo przy odpowiedniej wartości zamówienia mam za 0
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wulkix:
Czyli, to nie jest standardowa paczka, tylko usługa kurierska. Tym bardziej powinna być doręczona pod adres, zwłaszcza, że doręczyciel ma płacone od doręczonej paczki, a nie za awizo.